2019.05.21

„VRK prašoma nedelsiant pateikti Prezidento rinkimų kampanijų finansinės stebėsenos apibendrintus duomenis“

J. Džiugelis: „VRK prašoma nedelsiant pateikti Prezidento rinkimų kampanijų finansinės stebėsenos apibendrintus duomenis“

Seimo narys Justas Džiugelis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydamas pateikti ir viešai paskelbti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų politinės reklamos stebėsenos apibendrintus (kiek, kuris kandidatas, kokios reklamos naudoja) duomenis. Taip pat pateikti ir viešai paskelbti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų kandidatų kampanijų finansinės stebėsenos apibendrintus (kiek, kuris kandidatas surinko ir išleido lėšų rinkimų kampanijai) duomenis.

Parlamentaras cituoja Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės (PKFFK) įstatymą, kuriame VRK įpareigota apibendrintus vyksiančių politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos duomenis nuolat skelbti savo interneto svetainėje.

„Įstatymas įpareigoja VRK teikti ne tik politinės reklamos stebėsenos apibendrinamąją informaciją nuolat, bet ir jos finansavimo apibendrinamąją informaciją. Vakar VRK komisijos pirmininkę girdėjome skelbiant, kad tokia informacija yra skelbiama. Jeigu taip, tai komisijos vadovei nebus sunku išpildyti šį mano prašymą ilgai nedelsiant“, – pažymėjo Seimo narys J. Džiugelis.

Pasak parlamentaro, visuomenė turi žinoti kandidatų į aukščiausią šalies Prezidento postą išlaidas rinkimų kampanijai finansuoti, o VRK privalo vykdyti įstatymu jai numatytas prievoles.

„Vakar kandidatui į Prezidentus buvo pateikti aiškūs klausimai apie rinkimų kampanijos finansavimą, tačiau į juos visuomenei taip ir neatsakyta. Todėl VRK prašome viešai pateikti minėtą informaciją, nes priešingu atveju stebint rinkimų kampanijos išlaidas ir surinktas lėšas kyla klausimas, kaip kandidatas į Prezidentus ruošiasi padengti galimą 200 tūkst. Eur viršijantį įsiskolinimą. Visuomenei turi būti aiškiai atsakyta, kas padengs rinkimų kampanijos išlaidas ir ar tai nebus kokia nors teismų slenksčius minanti oligarchinė struktūra“, – pažymėjo J. Džiugelis.

Primename, kad 22 PKFFK straipsnis Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsena nurodo:

1. Šio įstatymo tikslais politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsena vykdoma per rinkimų (referendumo) agitacijos kampanijos etapą.

2. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėseną vykdo Vyriausioji rinkimų komisija.

3. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos tvarką ir metodus nustato Vyriausioji rinkimų komisija.

4. Vykdydama politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėseną, Vyriausioji rinkimų komisija turi teisę teisės aktų nustatyta tvarka pirkti stebėsenos paslaugas.

5. Apibendrintus politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos duomenis Vyriausioji rinkimų komisija nuolat skelbia savo interneto svetainėje. Kontrolę vykdančioms institucijoms pagal kompetenciją turi būti teikiami detalūs stebėsenos duomenys, politinės kampanijos dalyviui – tik jo politinės kampanijos stebėsenos duomenys.

Kitos aktualijos

2019.10.15

A.Kubilius paskirtas Europos liaudies partijos grupės pirmininku „Euronest“

A.Kubilius paskirtas Europos liaudies partijos grupės pirmininku „Euronest“
Skaityti daugiau
2019.10.15

Dėl bendrų kanclerio, ministro ir urėdo medžioklių TS-LKD kreipiasi į VTEK

Dėl bendrų kanclerio, ministro ir urėdo medžioklių TS-LKD kreipiasi į VTEK
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti