2018.06.05

VTEK nusprendė, kad A. Kubilius įstatymo nepažeidė, priešingai – laiku papildė deklaraciją

VTEK nusprendė, kad A. Kubilius įstatymo nepažeidė, priešingai – laiku papildė deklaraciją

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) atsisakė pradėti tyrimą pagal Seimo nario Ramūno Karbauskio skundą, kuriame prašoma ištirti, ar Seimo narys Andrius Kubiliaus nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo neva pavėluotai deklaruodamas sūnaus Vytauto Kubiliaus buvimą UAB „Modus grupė“ stebėtojų tarybos nariu. Savo Viešų ir privačių interesų deklaraciją A. Kubilius papildė tapęs specialiosios tyrimo komisijos, sprendžiančios dėl apkaltos Seimo nariui Artūrui Skardžiui, nariu.

Atsakyme parlamentarui VTEK teigia: „Įstatyme tiesiogiai nenurodyta, kad valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo privalo deklaruoti duomenis ir apie visų kitų jam artimų asmenų – šiuo atveju pilnamečio sūnaus, kuris galbūt gyvena skyrium nuo deklaruojančiojo ir veda savarankišką namų ūkį, privačius interesus. Tačiau Įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 7 punktas deklaruojantįjį asmenį įpareigoja privačių interesų deklaracijoje nurodyti artimus asmenis ar „kitus jam žinomus asmenis“ Įstatymas sieja su naujų aplinkybių, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas. Šiuo atveju prievolę deklaruoti „artimus ar kitus jam žinomus asmenis“ Įstatymas sieja su naujų aplinkybių, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, paaiškėjimu pačiam deklaruojančiajam. Atsiradus tokiai – realios ir tiesioginės interesų konflikto grėsmės sąlygai, kalendorines dienas nuo šių aplinkybių, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, paaiškėjimu pačiam deklaruojančiajam. Atsiradus tokiai – realios ir tiesioginės interesų konflikto grėsmės sąlygai, deklaruojantis asmuo privalo deklaraciją pildyti nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo šių aplinkybių paaiškėjimo. Šiuo konkrečiu atveju Komisija neturi tiesioginių ir akivaizdžių duomenų, leidžiančių daryti išvadą, jog A. Kubilius Jūsų pranešime nurodytas aplinkybes deklaravo pažeisdamas Įstatyme nustatytą tvarką bei terminus“.

Sveikindamas objektyvų ir logišką VTEK sprendimą, A. Kubilius kartu pabrėžia valdančiosios valstiečių-žaliųjų daugumos bandymą desperatiškai menkinti opozicijos, šiuo atveju – konservatorių įvaizdį.

„Nuo pat pradžių mačiau, kad visa ta valstiečių retorika dėl mano tariamų sąsajų per sūnų su UAB „Modus grupė“ yra pritempta ir melagingai eskaluojama. Įstatymas ir VTEK viską sustatė į savo vietas, o žmonės, tikiuosi, atskirs pelus nuo grūdų. Tenka tik dar kartą apgailestauti, kad valdantieji tokiomis niekingomis priemonėmis bando gelbėti A. Skardžių“, – sako A. Kubilius.

 

Kitos aktualijos

2019.10.16

Valdantieji ir URM atsisako galimybės blokuoti elektrą iš Astravo AE

Valdantieji ir URM atsisako galimybės blokuoti elektrą iš Astravo AE
Skaityti daugiau
2019.10.16

„Siūlome įpareigoti VRK tikrinti kandidatų į renkamas pareigas duomenis“

„Siūlome įpareigoti VRK tikrinti kandidatų į renkamas pareigas duomenis“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti