2020.10.16

„Vykdysime įsipareigojimus dėl pensijų ir vaiko pinigų“

„Vykdysime įsipareigojimus dėl pensijų ir vaiko pinigų“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė, sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė, Žinių radijo laidoje „Opozicija“ pažymėjo, jog kai kurie politikai šiuo metu žmones gąsdina absurdiškais dalykais, kuriant priešprieša prieš partiją, tarsi rinkimų laimėjimo atveju TS-LKD mažintų socialines garantijas.

„Žmonės yra gąsdinami visiškai absurdiškais dalykais, bandoma pateikti priešprieša tokia, kad tarsi, jeigu bus centro-kairės koalicija, tai bus ta koalicija, kuri visko duoda, o jeigu bus centro-dešinės koalicija, tai bus koalicija, kuri viską kažkaip ten atima. Tai yra visiškas melas, nes centro-kairės ar centro-dešinės koalicija tikrai vienodai vykdys įsipareigojimus dėl pensijų, vaiko pinigų, bazinio dydžio darbuotojams ar tarnautojams ir pareigūnams. Turbūt, kur bus esminis skirtumas – tai požiūris, kam mes investuosime tuos pinigus, kuriuos mes pasiskoliname, gauname iš Europos Sąjungos, ir kokią grąžą mes, vis dėlto, norime sukurti: ar tai bus trinkelės ir keliukai, kartais abejotinu būdu pasirenkami, ar tai bus investicijos, kurios pakels mūsų ekonomiką į aukštesnę pridėtinę vertę. Tai diskutuoti tais klausimais galima su visais, įskaitant ir valstiečius, bet kadangi, na, iki šiol didelio noro diskutuoti bent jau dabartinė Vyriausybė nerodė, tai nežinau, ar po rinkimų gali būtų kažkaip kitaip“, – teigė I. Šimonytė.

Kartu parlamentarė pažymėjo, jog jei TS-LKD teks atsakomybė formuoti Vyriausybę, gerų sprendimų naikinti niekas neketina.

„Aš nesu tas žmogus, kuris sako, kad jeigu mes suformuojam Vyriausybę, tai mes ateinam ir panaikinam sprendimus, kurie buvo priimti anksčiau. Tikrai tokio tikslo nėra. Yra sprendimų, kurie buvo geri, kurie turi būti tęsiami, o kartais ir gilinami. Yra sprendimų, kurie, galbūt, kėlė nemažų diskusijų, bet tikrai tai nėra tokio lygio diskusijos, dėl kurių reikia tuos sprendimus keisti. Tiesiog reikia labai atviromis akimis žiūrėti į realybę. Tarkime, vaiko pinigai. Taip, nemažai turėjome diskusijų dėl vaiko pinigų. Dabar valstiečiai bando gąsdinti, kad konservatoriai ar kažkas ateis ir tuos pinigus panaikins. Jokiu būdu. Tiesiog ta problema, kurią mes turime su savo mažomis mokestinėmis pajamomis biudžete, jeigu mes mokame universalias išmokas, tai tos išmokos gali būti tiktai mažos,  ta problema yra ir su ta problema susidūrė ir dabartinė valdžia – kai jau  nebegalima keliomis dešimtimis eurų didinti vaiko pinigus, kadangi atsiranda tam tikra įtampa biudžete. Atskyrimas, tarkim, Sodros bazinės pensijos nuo tos vadinamosios draudžiamosios pensijos – geras sprendimas, patys apie tą sprendimą kalbėjome per praėjusių metų rinkimus. Yra daug sprendimų, kurie yra priimti, ir jie turi būti gilinami. Bet yra tokių dalykų, kur pati politika turėtų būti kitokia – tai  kaip mes kitus sprendimus priimame, kaip mes toliau darome tai, ko iki šiol esame nepadarę“.

Kitos aktualijos

2020.10.20

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę
Skaityti daugiau
2020.10.17

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

BALSUOK UŽ TĖVYNĖS SĄJUNGĄ