2018.01.22

Vyriausybė atsisako imtis realių veiksmų mažindama dirbančiųjų mokesčius

Ž. Pavilionis ir L. Kasčiūnas nesutinka su Finansų ministerijos išvada dėl pernai lapkritį Seimo narių pateikto projekto dėl Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisų, kuriomis siūloma vietoj dabar galiojančio 15 proc.

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis ir Laurynas Kasčiūnas nesutinka su Finansų ministerijos išvada dėl pernai lapkritį Seimo narių pateikto projekto dėl Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisų, kuriomis siūloma vietoj dabar galiojančio 15 proc. GPM tarifo nustatyti 12 proc. tarifą pajamoms, neviršijančioms 1800 Eur per mėnesį, o pajamų dalis, viršijanti minėtą sumą, būtų apmokestinama 19 proc. tarifu.

Parlamentaro Žygimanto Pavilionio nuomone, šis Finansų ministerijos sprendimas atspindi ir visos Vyriausybės požiūrį į teisingesnį pajamų dirbantiems apmokestinimą:

„Sprendimas nepritarti mūsų siūlomam projektui apnuogina ir visos Sauliaus Skvernelio Vyriausybės požiūrį į teisingesnį pajamų dirbantiems apmokestinimą. Finansų ministerija piktybiškai bando nutraukti bet kokią diskusiją dėl teisingesnių mokesčių, nubraukdama šiuos projektus ir nepateikdama jokių konkrečių pasiūlymų, kuriuos galėtumėme svarstyti Seime. Vyriausybės reiškiama parama viduriniajai klasei ir mažiau uždiriantiems paprasčiausiai neatsispindi jokiuose įstatymų projektuose. Be to, visomis išgalėmis stengiamasi nutraukti bandymus šią situaciją pakeisti“, – teigė Ž. Pavilionis.

L. Kasčiūno nuomone, Finansų ministerijos pateikta argumentacija yra nepakankama:

„Privalome rasti būdų stiprinti vidurinį visuomenės sluoksnį, būtent tam ir reikia solidaresnės mokesčių sistemos. Ministerijos pranešime teigiama, kad Lietuvos mokesčių sistema yra pakankamai progresyvi. Deja, tačiau vien skirtingi NPD didžiai neužtikrina pakankamo sistemos progresyvumo. Per pastaruosius metus Vyriausybės pasiūlyti NPD taikymo pakeitimai yra tik pinigų perkėlimas iš vienos kišenės į kitą, faktiškai nedidinat gyventojų pajamų“, – teigė parlamentaras.

Seimo narių nuomone, Lietuvai būtina teisingesnė ir solidaresnė mokesčių sistema. Progresyvus, kelių dydžių GPM tarifas yra taikomas daugumoje pažangiausių pasaulio šalių. Tuo tarpu vienodo tarifo mokesčių sistema išsiskiria nedidelė grupė šalių: Bulgarija, Rumunija, Serbija, Rusija, Baltarusija, Estija ir Lietuva.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti