2020.01.29

Vyriausybė nepritardama vienišų pensininkų paramos sistemai sulaužė dar vieną pažadą

Vyriausybė nepritardama vienišų pensininkų paramos sistemai sulaužė dar vieną pažadą

Šiandien Vyriausybės posėdžio metu nepritarta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Lauryno Kasčiūno ir Gintarės Skaistės siūlymui nuo kitų metų liepos senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems vienišiems asmenims mokėti 42 eurų (0,3 šalpos pensijų bazės dydžio) vienišų asmenų išmokas.

Praėjusių metų lapkritį tokią paramos sistemą nustatančiam įstatymo projektui po pateikimo buvo pritarta Seime. Analogiška priemonė įrašyta ir Vyriausybės programoje, tačiau nepaisant to, šiandien Vyriausybės posėdyje įstatymo projektą rekomenduota atmesti.

„Apgailestauju, jog valdantieji neišlaikė padorumo egzamino. Vyriausybės programoje aiškiai įsirašę pažadą sukurti nediskriminuojančią paramos vienišiems senjorams sistemą, šiandien ministrai lengva ranka ją atmeta. Priėmus mūsų siūlymą būtų ištaisyta klaida ir būtų išvengiama nelygaus vienišų vyresnio amžiaus žmonių traktavimo, nes našliai dabar gauna pensiją, o nesudarę santuokos arba išsiskyrę negauna nieko“, – teigė Laurynas Kasčiūnas.

„Gyvenant dviese, pensininkai dalinasi būsto išlaikymo kaštus. Tačiau vienišiems senjorams, lėšas komunalinėms išlaidoms reikia rasti vieniems. Akivaizdu, jog šios išlaidos užgriūna ne tik sutuoktinio netekusius pensininkus, tačiau ir išsiskyrusius ar niekada nesukūrusius šeimos senjorus. Mūsų siūloma sistema padėtų realiai mažinti pensininkų skurdo lygį, o ne vien atsirašinėti, kaip daro dabartinė Vyriausybė“, – pažymėjo Gintarė Skaistė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savo atsiliepime teigia,  kad dabar galiojantis teisinis reguliavimas ir taip leidžia užtikrinti objektyvų valstybės paramos teikimą asmenims, gaunantiems mažas pensijas, nesvarbu, ar asmuo yra vienišas, ar ne. Tačiau augantis vyresnio amžiaus asmenų skurdo lygis aiškiai signalizuoja, jog sistema veikia blogai.

Eurostat duomenimis, Lietuva pirmauja ES pagal pensininkų skurdo lygio augimą. Nuo 2015 metų pensininkų skurdo lygis mūsų šalyje išaugo nuo 27,6 proc. iki 41,7 proc. Taigi, Lietuvoje pensininkų skurdo lygis yra beveik 3 kartus didesnis nei ES vidurkis – 14,9 proc.

„Net ir po šio Vyriausybės sprendimo, nenuleidžiame rankų. Visgi, esame parlamentinė valstybė, kurioje įstatymus priima Seimas. Todėl sieksime įtikinti valdančiosios koalicijos Seimo narius, kad pensininkų skurdo augimas nebeleidžia daugiau laukti. Reikia prisiimti atsakomybę ir įgyvendinti duotus pažadus“, – kalbėjo L. Kasčiūnas ir G. Skaistė.

Kitos aktualijos

2020.07.03

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“
Skaityti daugiau
2020.07.03

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti