2018.04.23

Vyriausybė privalo išsakyti poziciją dėl Armėnijoje vykstančio susidorojimo su opozicija

Vyriausybė privalo išsakyti poziciją dėl Armėnijoje vykstančio susidorojimo su opozicija.

     Stebėdami pastarųjų dienų įvykius Armėnijoje, kur Armėnijos valdančioji dauguma, pamindama elementariausius demokratinius principus – teisę susirinkti ir taikiai reikšti savo nuomonę, suiminėja protestuotojus, įskaitant ir parlamento opozicijos narį, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Žygimantas Pavilionis kreipiasi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, kviesdami pasmerkti Armėnijos valdžios vykdomus veiksmus.

     „Premjeras S. Skvernelis nuo šių metų pradžios jau ne kartą užsiminė apie politinių santykių su Rusija atnaujinimo poreikį, o kaip tik šiandien aptarė to galimybes su užsienio reikalų ministru bei Lietuvos ambasadoriais Rusijoje ir Baltarusijoje. Lieka neaišku, ar S. Skvernelio vadovaujama Vyriausybė vis dar laikosi europinės ir transatlantinės integracijos krypties? Kadangi akivaizdžiai piliečių laisves ir teises varžantys Armėnijos Vyriausybės veiksmai reikalauja griežtos tarptautinės bendruomenės reakcijos, tačiau Lietuvos Vyriausybė iki šiol išlieka neišsakiusi savo pozicijos, nors protestai Armėnijoje vyksta jau 10 dienų“, – pažymi Ž. Pavilionis.

      Parlamentarai reikalauja, kad Lietuvos Vyriausybė neliktų nuošalyje ir išsakytų savo poziciją. To reikalauja politinis kontekstas, pagaliau – sąžinė, nebent Ministras Pirmininkas laikosi kitų nuostatų.

     „Tikėdamiesi Lietuvos paramos demokratinių vertybių sklaidai ir apsaugai Rytų valstybėse, raginame išsakyti nedviprasmišką Lietuvos poziciją ir pasmerkti Armėnijos valdžios vykdomus pamatinius demokratijos, teisės viršenybės ir žmogaus teisių principus pažeidžiančius veiksmus, nukreiptus prieš šalies pilietinę visuomenę“, – sako A. Ažubalis.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti