2019.06.06

Vyriausybė raginama pagaliau imtis viešųjų paslaugų kokybės gerinimo ir tolesnės mokesčių reformos moratoriumo

Vyriausybė raginama pagaliau imtis viešųjų paslaugų kokybės gerinimo ir tolesnės mokesčių reformos moratoriumo

Šiandien 22 Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai įregistravo rezoliucijos projektą dėl viešųjų paslaugų kokybės gerinimo ir socialinės atskirties mažinimo.

Dokumente parlamentarai pažymi, jog naujausioje Europos Komisijos (EK) Šalies ataskaitoje vėl kartojamos ilgametės pastabos Lietuvai ir atkreipiamas dėmesys į valdančiųjų priimtos mokesčių sistemos pakeitimų labai ribotą, o galimai net neigiamą poveikį.

Kartu pažymima, jog kuriant vakarietišką gerovės valstybę ypač svarbų vaidmenį vaidina viešasis sektorius ir jo suteikiamos viešosios paslaugos: švietimo, socialinės bei sveikatos apsaugos srityse, tačiau nepakankamas finansavimas lemia tai, kad kvalifikuoti darbuotojai palieka viešąjį sektorių, o dėl to teikiamų paslaugų kokybė vis labiau atsilieka nuo Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos keliamų (EBPO) standartų.

Konstatuojama, jog Vyriausybės iniciuoti mokesčių sistemos pakeitimai niekaip neprisideda prie didesnio bendro mokesčių sistemos teisingumo, nes viduriniosios klasės mokami mokesčiai išlieka nepakitę, didžiausiems pajamų gavėjams mokesčiai – mažėja, neperžiūrint įvairių lengvatų, nepadaro mokamų mokesčių priklausomų nuo pajamų dydžio, o ne jų rūšies.

Todėl memorandumu Seimo nariai kviečia Vyriausybę nedelsiant parengti ir pateikti Seimui įstatymų projektus, kurie leistų skelbti planuotų rezultatų neduodančios mokesčių reformos įgyvendinimo moratoriumą ir sustabdytų nepamatuotą Neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) didinimą 2020 m. ir 2021 m., dėl kurio valstybė netektų daugiau kaip 300 mln. eurų pajamų per metus.

Kartu rezoliucijoje kviečiama pradėti konsultacijas Seime dėl sprendimų, būtinų priimti kartu su 2020 m. biudžetų projektu, kad kompleksiškai ir iš esmės būtų pradėtos spręsti problemos, paminėtos EK Šalies ataskaitoje, susijusios su poreikiu didinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus, taip pat užtikrinti visuomenės poreikius atitinkančių viešųjų paslaugų kokybę. Taip pat kviečiama suplanuoti būtinas lėšas šiems tikslams pasiekti.

„Kartu su kolegomis teikiame rezoliuciją dėl šalies viešųjų paslaugų kokybės, socialinės atskirties mažinimo bei mokesčių pertvarkos moratoriumo, ragindami Vyriausybę imtis veiksmų, kadangi šiandien jau akivaizdu – planuoti rezultatai nebuvo pasiekti. Praėjusiais metais daug kalbėta apie socialinį teisingumą, apie viešojo sektoriaus darbuotojų padėties gerinimą, tačiau rezultatų nematyti, o dažnos viešosios paslaugos priklausomumas nuo Europos Sąjungos lėšų, kurios vis mažėja, sukuria pagrįstas abejones ar ateityje kokybiškos viešosios paslaugos iš vis galės būti teikiamos. Todėl kviečiame Vyriausybę kompleksiškai ir iš esmės spręsti susikaupusias problemas“, – teigė frakcijos seniūnas G. Landsbergis.

Taip pat memorandume pažymima, jog Vyriausybės Stabilumo programoje deklaruojamas stabilius ar net mažėjantis su senėjimu susijusių išlaidų santykis su šalies Bendruoju vidaus produktu (BVP), ilguoju laikotarpiu sukuria tik iliuzinį fiskalinį tvarumą, nes yra netvarus socialiai.

Negana to dokumente pabrėžiama, jog Vyriausybės patvirtintoje Stabilumo programoje nenumatytas joks reikšmingesnis priimtų sprendimų mokesčių srityje poveikis šalies ūkio raidai, našumo ir kitų esminių rodiklių dinamikai, o prognozuojamas mokesčių pajamų santykis su BVP niekaip neleis spręsti ambicingų tikslų, tarp kurių ir viena kertinių išrinktojo Prezidento Gitano Nausėdos „Gerovės valstybės programos“ ašių.

Kitos aktualijos

2020.08.12

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę

Nesiliaujant skundams dėl neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų – kreipimasis į Valstybės kontrolę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti