R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2019.04.25

„Vyriausybės vykdomas žurnalistų spaudimas – skandalingas ir pavojingas“

„Vyriausybės vykdomas žurnalistų spaudimas – skandalingas ir pavojingas“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, vertindama Vyriausybės kanceliarijos sprendimą už mokesčių mokėtojų pinigus teisinėmis priemonėmis persekioti žurnalistus Šarūną Černiauską ir Dovydą Pancerovą už jų socialiniame tinkle išsakytą asmeninę nuomonę, vadina tai skandalingu įvykiu demokratinėje valstybėje ir labai grėsmingu precedentu. Dėl šio Vyriausybės kanceliarijos sprendimo kreiptis į teismą, skundžiant Žurnalistų etikos inspektoriaus išvadą, kuria pripažinta, kad minėti žurnalistai jokių etikos pažeidimų nepadarė, R.Morkūnaitė-Mikulėnienė, kreipiasi į Premjerą Saulių Skvernelį, ragindama nedelsiant paaiškinti tokio teisinio persekiojimo motyvus bei kviesdama atsiimti šį skundą.

„Paskutiniu metu matome nenutrūkstamą srautą Vyriausybės vardu vykdomų išpuolių bei spaudimo nepriklausomoms institucijoms – nuo Lietuvos Banko, teismų iki konkrečių žurnalistų. Gėdinga ir pavojinga, kad tokie spaudimai vykdomi naudojantis valstybės pareigūnų statusu bei einamomis pareigomis ir leidžiant mokesčių mokėtojų pinigus. Tai kreipia Lietuvą baltarusišku, o ne europietišku keliu, kai visus valdžios kritikus bei nepriklausomas institucijas bandoma prispausti naudojantis administraciniais resursais bei piktnaudžiaujant savo pareigomis bei statusu. Šokiruoja, kad tokiose akcijose dalyvauja ir kreipimusis į teismus pasirašo Vakarų valstybėse dirbę diplomatai, kaip kanclerio pavaduotojas Deividas Matulionis bei tikėtina, kad taip veikiama kandidato į prezidentus nurodymu”, – teigė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kreipimesi į Premjerą S. Skvernelį klausiama, ar šis kanceliarijos sprendimas kreiptis į teismą vykdomas jo asmeniniu nurodymu, ar nederintu su juo D. Matulionio sprendimu bei raginama nedelsiant nurodyti šį skundą atsiimti.

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti