2019.04.30

„Žemės ūkio ministerija žlugdo kavinių verslą“

„Žemės ūkio ministerija žlugdo kavinių verslą“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kazys Starkevičius kreipėsi į žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį dėl leidimų išdavimo vilkinimo.

Šį pavasarį absurdiškoje situacijoje atsidūrė Klaipėdos verslininkai, norintys lauko terasas norintys įsirengti naujai arba pratęsti leidimus jau veikiančioms. Anot informacijos viešojoje erdvėje, leidimų išdavimas sutriko, kai Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos pernai pavasarį patvirtino naują tvarką, pagal kurią norintieji lauko terasą rengti ant valstybinės žemės, pirmiausia turi gauti šios tarnybos leidimą, ir tik tada savivaldybė turės teisę išduoti leidimą maisto paslaugų teikimui ar prekybai lauko terasose, tačiau tokia leidimų išdavimo tvarka iki šiol nėra reglamentuota. NŽT tik dabar projektą bando derinti su suinteresuotomis institucijomis, tačiau neaišku, kada tai bus patvirtinta.

Parlamentaras K. Starkevičius, vadovaudamasis Seimo statuto 212 str., siunčia rašytinį paklausimą žemės ūkio ministrui ir prašo atsakyti, kodėl per metus Nacionalinė žemės tarnyba nesugebėjo parengti ir suderinti naujųjų taisyklių reglamento. Kartu klausiama, kada numatoma šį reglamentą suderinti ir patvirtinti, kad verslininkai galėtų gauti leidimus lauko terasų įrengimui.

Taip pat domimasi, kaip bus įvertinti ir patraukti atsakomybėn atsakingi darbuotojai, laiku nesuderinę reglamento. Galų gale klausiama, ar ši problema yra būdinga tik Klaipėdai, ar ir kituose didesniuose šalies miestuose bei ar toks norminio akto parengimo ir patvirtinimo vilkinimas nėra nevykusiai vykdomos Žemės ūkio ministerijos pertvarkos pasekmė.

„Tenka konstatuoti, kad Žemės ūkio ministerija ne pirmą kartą vėluoja rengiant norminių teisės aktų projektus, tai trikdo ne tik žemdirbių, bet ir su žemės ūkiu nesusijusių verslininkų veiklą, kelia Lietuvos žmonių nepasitenkinimą“, – teigė K. Starkevičius.

Kitos aktualijos

2019.09.16

Ko turime pasimokyti iš LLRA ir Rusų aljanso veiklos „labui Tėvynės“

Ko turime pasimokyti iš LLRA ir Rusų aljanso veiklos „labui Tėvynės“
Skaityti daugiau
2019.09.16

Seime įregistravo pataisas, kuriomis siekiama palengvinti neįgalius vaikus auginančių tėvų padėtį

Seime įregistravo pataisas, kuriomis siekiama palengvinti neįgalius vaikus auginančių tėvų padėtį
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti