2018.05.15

Žemės užgrobimo atvejus tirs laikinoji Seimo narių grupė

TS-LKD frakcija inicijuoja laikinosios Seimo narių grupės steigimą nerimą keliantiems klausimams žemės ūkio sektoriuje tirti.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija inicijuoja laikinosios Seimo narių grupės steigimą nerimą keliantiems klausimams žemės ūkio sektoriuje tirti. Į komisijos sudėtį bus kviečiami ir kitų Seimo frakcijų atstovai, manantys, kad būtina atsakyti į visuomenėje keliamus klausimus.

„Matome, kad valdančioji dauguma visais įmanomais būdais stengėsi išvengti tokios komisijos, kuri turėjo nagrinėti išryškėjusias žemės užgrobimo ir ekonominės galios koncentracijos vienose rankose problemas. Dabar, kai valdantieji tokios komisijos išsigando ir jų kontroliuojami Seimo Kaimo reikalų, Teisės ir teisėtvarkos ir Ekonomikos komitetai atmetė tą iniciatyvą ir galiausiai šiandien pats Seimas užblokavo parlamentinį tyrimą, nematome kitos alternatyvos, kaip tik patiems organizuoti šį tyrimą“, – sakė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojo Jurgio Razmos teigimu, Seimo narių grupė nagrinės klausimus, kurie buvo suformuluoti Laikinajai tyrimo komisijai, susijusius su  ekonominės galios koncentracija žemės ūkio sektoriuje. Ypatingas dėmesys bus skiriamas žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo teisėtumui ir didelių žemės ūkio paskirties žemės plotų konsolidavimui stambiųjų žemvaldžių rankose ir per susijusius asmenis. Viešojoje erdvėje buvo minima, kad pats Seimo valdančiosios daugumos lyderis Ramūnas Karbauskis ir su juo susijusios įmonės bei asmenys jau po įgijimą ribojančio įstatymo įsigaliojimo galėjo viršyti maksimalų įsigyjamos žemės ūkio paskirties žemės plotą, todėl kilo klausimų dėl tokio įsigijimo teisėtumo.

„Nenuostabu, kad pats Žaliųjų ir valstiečių lyderis buvo suinteresuotas, kad tokia komisija Seime neatsirastų, tačiau visuomenei į klausimus turi būti atsakyta. Taip pat esame susirūpinę, kad dabar susiklosčiusi situacija sudaro sąlygas tam tikroms žemės ūkio bendrovėms ar koncernams dominuoti trąšų ir sėklų tiekimo, žemės ūkio technikos pardavimo, grūdų supirkimo rinkose. Tokiu būdu diskriminuojami kiti ūkio subjektai, o ūkininkai produkciją priversti pirkti ne rinkos sąlygomis“, – pabrėžė J. Razma.

Atskiroji Seimo narių grupė kels klausimus dėl Lietuvos trąšų rinkos ir galimų ES antidempingo taisyklių pažeidimų, dėl kreditavimo instrumentų žemės ūkyje ir sąlygų, dėl augalų apsaugos priemonių ir žemės ūkio technikos įsigijimo.

ES duomenimis, 3 proc. žemvaldžių Lietuvoje valdo beveik 50 procentų žemės ūkio paskirties žemės ir mūsų šalis vis labiau panašėja į stambiomis latifundijomis pagarsėjusias trečiojo pasaulio valstybes.

Kitos aktualijos

2020.01.17

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“

„Prezidento ir valdančiųjų kova lems pastarųjų rezultatus rinkimuose“
Skaityti daugiau
2020.01.17

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“

„Europos Parlamentas patvirtino esmines mūsų pasiūlytas nuostatas dėl tolesnės Rytų Partnerystės strategijos bei dėl ES strategijos Rusijai“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti