2019.11.21

„D. Tusko lyderystė itin reikšminga ir Lietuvos konservatoriams“

„D. Tusko lyderystė itin reikšminga ir Lietuvos konservatoriams“

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis Lenkijos atstovo Donaldo Tusko išrinkimą Europos liaudies partijos (ELP) pirmininku vadina itin reikšmingu stiprinant Europos centro-dešiniųjų pozicijas.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad visos Europos centro-dešiniųjų šeimos vadovu tapo mūsų geras bičiulis. Neabejoju, kad jo, kaip Europos vadovu tarybos pirmininko ir ilgamečio politinio lyderio patirtis bus reikšmingą stiprinant ELP Europoje. Susitikimo metu vyravęs abipusis supratimas ir bendras kylančių iššūkių vertinimas leidžia manyti, kad Lietuvos balsas ELP šeimoje, svarstant svarbius klausimus, bus gerai girdimas ir į jį bus įsiklausoma“, –  naująjį ELP pirmininką pasveikino TS-LKD vadovas Gabrielius Landsbergis.

Lapkričio 19-21 dienomis TS-LKD pirmininko G. Landsbergio vadovaujama Lietuvos delegacija dalyvauja Zagrebe vykstančiame Europos liaudies partijos kongrese. Nuo 2020 m. sausio 1 d. Europos Sąjungai pirmininkausiančioje Kroatijoje susirinkę visos Europos centro-dešiniųjų partijų lyderiai ir jų vadovaujamos delegacijos diskutuoja apie svarbiausius europinės ir transatlantinės darbotvarkės klausimus.

TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis ir ELP Lietuvos delegacijos Europos Parlamente vadovas A. Kubilius kongreso metu susitiko su kadenciją baigiančiu Europos Vadovų Tarybos pirmininku D. Tusku, kuris Kongrese visuotinio balsavimo būdu išrinktas visos ELP pirmininku trejų metų kadencijai. Susitikimo metu buvo aptartos idėjos dėl Europos ateities, Europos liaudies partijos vaidmens stiprinimo, Lietuvos iniciatyvos dėl strategijos ES Rytų partnerystės valstybių atžvilgiu. Išrinktajam ELP pirmininkui D. Tuskui pristatytos TS-LKD pirmininko G. Landsbergio inicijuoto Šiaurės-Baltijos valstybių centro-dešiniųjų partijų susitikimo metu Vilniuje vykusios diskusijos, atspindinčios bendrą šalių poziciją aktualiausiais europinės darbotvarkės klausimais.

Taip pat vyko susitikimas su Kongresą organizuojančios Kroatijos, būsimosios ES pirmininkaujančios valstybės, ministru pirmininku A. Plenkovičiumi, kurio metu daugiausiai dėmesio skirta Vakarų Balkanų ir Rytų partnerystės klausimams.

G. Landbergis ir A. Kubilius sakė kalbas pagrindinėje kongreso plenarinėje sesijoje, kurioje pasisakė ir išrinktoji Europos Komisijos pirmininkė U.von de Leyen, Vokietijos kanclerė A.Merkel, kadenciją baigiantis ELP pirmininkas J. Daul ir išrinktasis pirmininkas D.Tuskas.

Šiandien numatyti Lietuvos delegacijos susitikimai su Ukrainos, Gruzijos delegacijomis, taip pat vyks ELP vicepirmininkų rinkimai.

Fotografas Briuselyje – Dario Pignatelli.

/2 1

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti