2017.12.02

„Be dviejų pagrindinių partijų sutarimo jokios svarbios reformos šalyje nėra įmanomos“

„Be dviejų pagrindinių partijų sutarimo jokios svarbios reformos šalyje nėra įmanomos“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija Tarybos posėdyje priėmė Deklaraciją „Dėl atsakomybės Lietuvai“, skirtą esamai padėčiai įvertinti ir nubrėžti ateities veiksmams. Deklaracijoje pabrėžiama, kad per praėjusius metus nuo rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą TS-LKD ir jos frakcija Seime buvo konstruktyvi ir į dialogą linkusi politinė jėga. Ji palaikė ir toliau palaiko esmines valstybės reformas, kurias vykdyti įsipareigojo Seimo rinkimų programoje, ir ne kartą kvietė valdančiąją daugumą tartis dėl būtinų reformų.

Deja, valstybėje per šiuos metus neįvyko esminių pokyčių, kurie buvo žadėti prieš rinkimus, kadangi pagrindinė valdančiosios daugumos partija pasirinko ne dialogą ir plataus sutarimo dėl valstybei būtinų reformų siekį, o nuėjo konfrontacijos ir manipuliacijų keliu, pasirinkdama bendradarbiavimą su neskaidriomis politinėmis jėgomis ir atskirais politikais, kurie postus ir buvimą valdžioje iškelia aukščiau Lietuvos žmonėms reikalingų sprendimų.

Vienintelė tikrai sėkminga šių metų reforma – miškų valdymo sistemos pertvarka – buvo įgyvendinta tik suradus sutarimą tarp TS-LKD ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Pasak partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, valstybei svarbios reformos gali sulaukti pakankamos Seimo narių ir visuomenės paramos tik tuomet, jei dėl jų bus ieškoma plataus sutarimo tarp didžiausių šalies politinių jėgų.

„Nepaisant valdančiųjų trumparegiškos ir arogantiškos laikysenos, TS-LKD ir toliau išliks konstruktyvi politinė jėga, kuri sieks sutarimo dėl Lietuvai svarbių reformų tiek visuomenėje, tiek santykiuose su valdančiąja dauguma. Mes stosime tų Lietuvos žmonių pusėje, kurie nesulaukia valdžios dėmesio, yra valdančiosios daugumos atstovų įžeidinėjami ar atstumiami. Manome, kad Lietuvą į priekį vesti gali tik politinė kultūra, grįsta nauja visuomenės sutartimi, dialogu ir siekiu rasti vienijančius sprendimus vardan bendrojo gėrio, – pabrėžiama TS-LKD Tarybso dikumente. – Susidūrusi su neskaidrumo, korupcijos ir žmonių gyvenimą bloginančių sprendimų atvejais, TS-LKD tvirtai ir principingai vertins Vyriausybės, atskirų jos narių ir visos valdančiosios koalicijos darbą, dėdama visas pastangas sustabdyti ydingas praktikas ir blogus sprendimus“.

Suprasdama, kad dar treji metai be realių reformų lems didėjantį piliečių nusivylimą savo valstybe ir jos perspektyva, TS-LKD teiks alternatyvius reformų ir būtinų viešojo gyvenimo sprendimų pasiūlymus, remdamasi TS-LKD 2016 metų Seimo rinkimų programa ir realiais žmonių lūkesčiais. Todėl bus siekiama sutelkti kuo daugiau politinių jėgų ir visuomenės grupių, susitarti bus kviečiami ir Seimo valdančiosios daugumos atstovai.

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti