2017.11.16

G. Landsbergis siūlo įgyvendinti „Magnitskio“ įstatymą uždraudžiant į Lietuvą atvykti 44 užsieniečiams

Sergėjaus Magnitskio vardu pavadintus, sankcijas numatančius teisės aktus jau yra priėmusios JAV, Estija, Didžioji Britanija ir Kanada.

Šiandien minimos Rusijos teisininko Sergėjaus Magnitskio, atskleidusio finansines Rusijos Federacijos pareigūnų bei piliečių machinacijas, kalinto 358 dienas bei kankinto ir 2009 m. lapkričio 16 d. mirusio, metinės. Taip pat šiandien Seime priimtas ir vadinamasis Magnitskio įstatymas, draudžiantis į Lietuvą atvykti asmenims, padariusiems nusikaltimus žmoniškumui.

Pažymint šią skaudžią datą, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis įregistravo rezoliuciją, kuria siūloma, įgyvendinant šiandien Seime priimtas Seimo TS-LKD frakcijos narių iniciatyva teiktas pataisas „Dėl užsieniečių teisinės padėties“, į sąrašą užsieniečių, kuriems minėtais pagrindais būtų draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, įtraukti 44 asmenis.

„Seimo palaikymas Magnitskio įstatymui įrodo, kad suvokiame savo, kaip demokratinės valstybės atsakomybę neleidžiant žmogaus teisių pažeidėjams, kuriuos gina korumpuota valdžia, likti nenubaustiems. Už tokių nusikaltimų, kaip Sergėjaus Magnitskio kankinanti mirtis kalėjime, stovi konkretūs žmonės ir jie turi būti įvardinti. Šia rezoliucija siekiu, kad 44 asmenims, kurie yra įtraukti ir į JAV Magnitskio sąrašą, būtų pritaikytos lietuviškojo Magnitskio įstatymo sankcijos“, – sako Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis.

Rezoliucijoje pabrėžiama, kad Lietuvos Respublikos Seimo priimti Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai yra svarbus žingsnis, užtikrinantis, kad į Lietuvos Respublikos teritoriją atvykti būtų draudžiama užsieniečiams, įvykdžiusiems stambaus masto nusikaltimus žmogaus teisių, korupcijos ir pinigų plovimo srityse, ir prisidedantis prie Lietuvos nacionalinio saugumo stiprinimo, tačiau akcentuojama, jog šis procesas bus užbaigtas tik tada, kai bus priimti teisės aktai, užkertantys kelią tokiems asmenims Lietuvoje ir per Lietuvą įsigyti turtą bei laikyti nusikalstamu būdu įgytas lėšas ir užtikrinantys jų įšaldymą.

G. Landsbergis tikisi, kad už šių Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatų įgyvendinimą atsakingi užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministrai nedelsdami imsis veiksmų, reikalingų jas įgyvendinti bei inicijuos atitinkamas konsultacijas su „Magnitskio“ teisės aktus priėmusiomis šalimis. Taip pat kviečia Lietuvos Respublikos Vyriausybę artimiausiu metu Lietuvos Respublikos Seimui pateikti atitinkamų teisės aktų pasiūlymus.

Be to, Seimui siūloma šia rezoliucija kreiptis į kitų Europos Sąjungos ir NATO valstybių nacionalinius parlamentus, raginant priimti „Magnitskio“ teisės aktus, taip stiprinant bendrą teisingumo, atsakomybės ir skaidrumo erdvę. O Lietuvos Vyriausybė raginama šį klausimą kelti atitinkamuose ES Tarybos formatuose. ES Vyriausioji įgaliotinė F. Mogherini, Europos Komisija bei Europos Taryba kviečiami įsiklausyti į Europos Parlamento raginimus priimti „Magnitskio“ sankcijas ES lygiu ir artimiausiu metu pradėti visapusiškas diskusijas dėl atitinkamo ES teisės akto.

Sergėjaus Magnitskio vardu pavadintus, sankcijas numatančius teisės aktus jau yra priėmusios JAV, Estija, Didžioji Britanija ir Kanada.

 

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti