J. Razma
2016.09.27

Inicijuoja rezoliuciją dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų Aplinkos ministerijoje

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija įregistravo rezoliuciją dėl Aplinkos ministerijos viešųjų pirkimų pagal viešojoje erdvėje pasirodžiusią skandalingą informaciją, kad ministerija už vieną pamoką apie gamtą mokės 2,6 tūkst. eurų.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija įregistravo rezoliuciją dėl Aplinkos ministerijos viešųjų pirkimų pagal viešojoje erdvėje pasirodžiusią skandalingą informaciją, kad ministerija už vieną pamoką apie gamtą mokės 2,6 tūkst. eurų. Tokios pamokos bus dėstomos 150-yje visos Lietuvos mokyklų. Taigi viena pamoka kainuos tiek, kiek per mėnesį vidutiniškai uždirba trys mokytojai.

„Ši istorija primena garsiąją „Pirk Dramblį“ istoriją, kurią tiria STT, kai partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdoma Aplinkos ministerija per pavaldžią įstaigą „Lietuvos zoologijos sodas“ vykdė viešąjį pirkimą įsigydama viešųjų ryšių paslaugas ir tas paslaugas naudojo politikų savireklamos tikslais“, – sako TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma, pabrėždamas, kad pastaruoju metu, prieš rinkimus, akivaizdžiai pagausėjo neskaidrių ir nesąžiningų viešųjų pirkimų įvairiose ministerijose bei joms pavaldžiose institucijose, ypač perkant viešųjų ryšių ir reklamos paslaugas.

Rezoliucijos projektu siūloma, kad Seimas paragintų aplinkos ministrą prisiimti asmeninę atsakomybę už neskaidrius viešuosius pirkimus Aplinkos ministerijoje ir skubiai nutrauktų viešąjį pirkimą „Projekto „Visuomenės informavimas ir švietimas apie aplinką ir darnų vystymąsi“ neformalių pamokų, seminarų ir viešųjų akcijų organizavimo paslaugų pirkimas“.

Numatytos lėšos galėtų būti paskirtos visuomeninėms organizacijoms, dirbančioms vaikų ir jaunimo švietimo srityje ar švietimo sektoriaus valstybės institucijai.

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

REZOLIUCIJA

DĖL APLINKOS MINISTERIJOS VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ

2016 m. rugsėjo 27 d. Nr.

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Seimas,

siekdamas užtikrinti skaidrumą ir sąžiningumą vykdant viešuosius pirkimus;

                      prisimindamas akcijos „Pirk Dramblį“ istoriją, kurią tiria STT, kai partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdoma Aplinkos ministerija per pavaldžią įstaigą „Lietuvos zoologijos sodas“ vykdė viešąjį pirkimą įsigydama viešųjų ryšių paslaugas ir tas paslaugas naudojo politikų savireklamos tikslais;

sunerimęs dėl pastaruoju metu, prieš rinkimus, akivaizdžiai pagausėjusio neskaidrių ir nesąžiningų viešųjų pirkimų Lietuvos Respublikos ministerijose bei joms pavaldžiose institucijose skaičiaus, ypač perkant viešųjų ryšių ir reklamos paslaugas;

atkreipdamas dėmesį į viešojoje erdvėje pasirodžiusią skandalingą informaciją apie Aplinkos ministerijos viešąjį pirkimą, kuriuo siekiama už žymiai didesnę nei rinkos kaina įsigyti: 1) neformalias pamokas su perkančiąja organizacija suderintose Lietuvos savivaldybėse, apimant 150 mokyklų (vienos tokios pamokos kaina yra 2,6 tūkst. eurų, taigi viena pamoka kainuos tiek, kiek per mėnesį vidutiniškai uždirba trys mokytojai); 2) seminarų organizavimą su perkančiąja organizacija suderintose ne mažiau kaip 3 Lietuvos apskrityse, 10-čiai bendruomenių; 3) viešąsias akcijas 40 Lietuvos savivaldybių, apimant 10 apskričių teritorijų.

manydamas, kad praktika, kai švietimo srities paslaugas tiekti siekia ne Švietimo ir mokslo ministerija ar jai pavaldžios institucijos, yra ydinga, o siūlomos paslaugos visiškai neatitinka realios padėties ir mokyklų poreikių, yra abejotinos naudos vienkartinis projektas, siūlantis tik brangius antraeilės svarbos dalykus;

r a g i n a aplinkos ministrą prisiimti asmeninę atsakomybę už neskaidrius viešuosius pirkimus Aplinkos ministerijoje ir skubiai nutraukti viešąjį pirkimą „Projekto „Visuomenės informavimas ir švietimas apie aplinką ir darnų vystymąsi“ neformalių pamokų, seminarų ir viešųjų akcijų organizavimo paslaugų pirkimas“. Numatytos lėšos galėtų būti paskirtos visuomeninėms organizacijoms, dirbančioms vaikų ir jaunimo švietimo srityje ar švietimo sektoriaus valstybės institucijai.

Seimo Pirmininkas

Teikia Seimo nariai:

Jurgis Razma

Andrius Kubilius

Paulius Saudargas

Valentinas Stundys

 

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti