2016.05.09

„Jeigu atsiranda komisija tirianti politikų įtaką teisėsaugai, būtina analizuoti ir premjero veiklą“

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kęstutis Masiulis įregistravo pataisą Seimo nutarimo projektui „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl manipuliavimo viešojoje erdvėje žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos informacija bei ikiteisminio tyrimo duomenimis, galimai neteisėto poveikio teisėsaugos institucijoms, įtraukiant jas į politinę kovą, sudarymo“.

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kęstutis Masiulis įregistravo pataisą Seimo nutarimo projektui „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl manipuliavimo viešojoje erdvėje žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos informacija bei ikiteisminio tyrimo duomenimis, galimai neteisėto poveikio teisėsaugos institucijoms, įtraukiant jas į politinę kovą, sudarymo“.

„Šia pataisa siekiama į komisijos tyrimo lauką įtraukti Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus viešai išsakytus teiginius apie jo paties daromą įtaką teisėsaugai. Užfiksuota mažiausiai 10 Premjero prisipažinimų, kaip jis skambino ir nurodinėjo prokurorams bei kitiems teisėsaugos pareigūnams tirti konkrečias bylas, įsakinėjo, per kiek laiko tokie tyrimai turi būti atliekami“, – sakė Seimo narys.

Konstitucinis Teismas 2014 m. sausio 16 d. savo išaiškinimu yra pasakęs, jog pagal Konstituciją prokurorai savo darbe yra savarankiški ir įstatymus leidžiančioji ar vykdančioji valdžia negali kištis į prokurorų darbą. Todėl premjero aktyvūs veiksmai yra vertintini kaip kišimasis į teisėsaugos darbą.

„Jeigu Seime atsiranda komisija, tirsianti politikų įtaką teisėsaugai, būtina analizuoti ir premjero veiklą“, – teigė K. Masiulis.

Seimo nutarimo pataisos projektas pridedamas.

Kitos aktualijos

2020.11.24

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke
Skaityti daugiau
2020.11.19

„Kelias į problemų sprendimą, visų pirma, slypi atvirume“

Kandidatės į Ministrus Pirmininkus kalba Seimo posėdžių salėje
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti