2019.10.01

Justas Džiugelis kreipėsi į susisiekimo ministrą, ragindamas keisti taksi vežėjų leidimų išdavimo tvarką

Justas Džiugelis kreipėsi į susisiekimo ministrą, ragindamas keisti taksi vežėjų leidimų išdavimo tvarką

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Justo Džiugelio organizuotame susitikime Vyriausybės, taksi įmonių , nevyriausybinių žmonių su negalia organizacijų atstovai ir parlamentarai tarėsi, kaip spręsti taksi paslaugų prieinamumo neįgaliesiems problemą Lietuvoje.

Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje gyvena apie 60 000 judėjimo negalią turinčių žmonių, tačiau yra tik viena įmonė  – „Socialinis taksi” – teikianti jiems taksi paslaugas. Norėdami sutvarkyti reikalus, nuvykti į gydymo įstaigą ar savivaldybę neįgalieji turi prieš 2-3 savaites rezervuoti „Socialinio taksi” kelionę.

„Dėl pritaikytų taksi paslaugų nebuvimo žmonės su negalia Lietuvoje stumiami į atskirtį, pasmerkiami vienatvei ir skurdui – judėjimo laisvės ribojimas užkerta galimybę dirbti ir užsidirbti. Viena įmonė, teikianti ne tik vežimo, bet ir socialines paslaugas, negali patenkinti esančio poreikio, – teigia J. Džiugelis, neįgaliesiems pritaikytų taksi automobilių trūkume įžvelgiantis ir kitą problemą. – Privalome nepamiršti ir didžiulės žalos Lietuvos įvaizdžiui – iš užsienio atskridę neįgalieji net neturi galimybės pasiekti viešbučio, nes negali išsikviesti pritaikyto taksi. Europos Sąjungos šaliai tokia padėtis daro gėdą“.

Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentė Rasa Kavaliauskaitė taip pat pabrėžė, kad neįgaliųjų pavežėjimo situacija yra labai opi, o turizmo – tiesiog apverktina.

„Jei pasaulyje žmonių su negalia turizmo rodikliai auga, tai Lietuvoje jie ritasi į minuso pusę. Mūsų šalis daug praranda, negalėdama atvykusiems žmonėms su specialiaisiais poreikiais suteikti paslaugų“, – kalbėjo R. Kavaliauskaitė. Jai antrino ir asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Ričardas Dubickas.

Susitikime dalyvavę Susisiekimo ministerijos atstovai buvo įsitikinę, kad problemą galėtų išspręsti į paklausą atsižvelgęs verslas, nes tai – niša, kurią galėtų užpildyti privačios taksi paslaugas teikiančios bendrovės.

Parlamentaras Justas Džiugelis pabrėžė, kad taksi paslaugų trūkumo problema gyvybiškai svarbi dešimtims tūkstančių Lietuvos neįgaliųjų, todėl jos sprendimo būdus būtina įtvirtinti teisės aktų nuostatomis. Seimo narys nusprendė raštu kreiptis į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, ragindamas atkreipti dėmesį į žmonėms su negalia taksi paslaugų trūkumo problemą ir inicijuoti leidimų vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi išdavimo taisyklių pakeitimus, kuriuose būtų numatomas reikalavimas taksi bendrovėms, turinčioms 10 ir daugiau transporto priemonių, kuriomis teikiamos taksi paslaugos, turėti nuosavybės teise priklausantį bent 1 automobilį, pritaikytą judėjimą negalią turinčio asmens vežimui.

Kitos aktualijos

2020.02.24

Seimo narys E. Pupinis siūlo keisti paramos jaunoms šeimoms būstui įsigyti tvarką

Seimo narys E. Pupinis siūlo keisti paramos jaunoms šeimoms būstui įsigyti tvarką
Skaityti daugiau
2020.02.24

Vyriausybei daugiau nei perpus sumažinus finansavimą vaikų kultūros pasui – klausimai ministrams dėl atsakomybės

Vyriausybei daugiau nei perpus sumažinus finansavimą vaikų kultūros pasui – klausimai ministrams dėl atsakomybės
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti