L. L. Andrikienė
2022.05.10

Parlamentarai kviečia Suomiją ir Švediją teikti paraiškas į NATO

Parlamentarai kviečia Suomiją ir Švediją teikti paraiškas į NATO

Antradienį Seimas vienbalsiai pasveikino Suomijos ir Švedijos diskusijas dėl stojimo į NATO ir kviečia šalis pasinaudoti savo suvereniomis teisėmis teikti paraiškas dėl narystės NATO.

Seimo nariai pabrėžė, kad Suomija ir Švedija turi laisvą apsisprendimą išreikšti valią siekti narystės NATO ir nė viena trečioji šalis jokia forma neturi teisės vetuoti šių šalių ir kitų Europos valstybių noro tapti gynybinio Aljanso nariais.

Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Andrikienė pristatydama rezoliuciją teigė, kad šios rezoliucijos tikslas yra pasakyti Suomijai ir Švedijai, kad Lietuva laukia jų narystės NATO, nes tai yra ne tik apie Šiaurės šalių saugumą, bet tai svarbu ir Lietuvos saugumo užtikrinimui. Anot Seimo narės, Lietuvos užduotis yra palaikyti šių valstybių norą ir užtikrinti sklandų narystės ratifikavimą.

„Mes puikiai suprantame Baltijos regiono saugumo situacijos kompleksiškumą. Puikiai suprantame NATO plėtros svarbą, jos plėtros kaimynystėje reikšmę mūsų valstybės saugumui. Todėl vykstanti diskusija Suomijos ir Švedijos parlamentuose, dėl jų narystės Šiaurės Atlanto aljanse – mums, iš tikrųjų, yra ypatingai svarbi. Matome didelį visuomenės palaikymą tiek Suomijoje, tiek Švedijoje, tikimės, kad abiejų valstybių parlamentarai atsižvelgs į tautos balsą ir sprendimai, kurių mes laukiame bus priimti“, – teigė komiteto pirmininkė L. Andrikienė.

Rezoliucija pažymima, jog Suomijai ir Švedijai prisijungus prie NATO tai reikšmingai padidintų šių ir Baltijos regiono valstybių bei viso Aljanso saugumą.

Seimas įsipareigojo užtikrinti sklandų stojimo procedūrų ratifikavimą Lietuvos Seime. Seimo nariai taip pat tikisi, kad Suomijai ir Švedijai nusprendus jungtis prie NATO, stojimo procesas ir prisijungimo ratifikavimas NATO valstybių narių parlamentuose vyks sklandžiai ir greitai.

Prisegame rezoliucijos tekstą.

Kitos aktualijos

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2023.11.29

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė inicijuoja pareiškimą prieš migrantų naudojimą hibridinėms atakoms

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė inicijuoja pareiškimą prieš migrantų naudojimą hibridinėms atakoms
Skaityti daugiau
TS-LKD
2023.11.12

TS-LKD sudarė kandidatų į Europos Parlamentą eilę

TS-LKD sudarė kandidatų į Europos Parlamentą eilę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų