2018.01.16

Prieš metus ministras B. Markauskas teigė, kad yra visos galimybės kontroliuoti, kiek žemių R. Karbauskis yra įsigijęs

Ministras savo atsakyme teigė, kad „pagal šiandien galiojantį reglamentavimą yra pakankamai teisinių galimybių išsiaiškinti faktą, ar konkrečiu atveju buvo padarytas pažeidimas (past. – įsigyjant žemės sklypą)“.

Prieš metus (2017 01 02) ministras B. Markauskas, atsakydamas į Seimo narių J. Razmos ir E. Pupinio paklausimą (2016 12 21, paklausimas pridedamas) oficialiame atsakyme (2017 01 02, atsakymas pridedamas) teigė, kad Lietuvos teisinė sistema ir galiojantys įstatymai sudaro visas galimybes kontroliuoti, ar žemės ūkio paskirties žemė yra įsigyjama nepažeidžiant galiojančių įstatymų, taip pat ir įstatymu nustatytos ribos, kad susiję asmenys negali nuosavybės teise valdyti daugiau kaip 500 ha žemės ūkio paskirties žemės plotų.

Ministras savo atsakyme teigė, kad „pagal šiandien galiojantį reglamentavimą yra pakankamai teisinių galimybių išsiaiškinti faktą, ar konkrečiu atveju buvo padarytas pažeidimas (past. – įsigyjant žemės sklypą)“. Ministras savo atsakyme teigia, kad žemės sklypai yra registruojami nekilnojamo turto registre. Taip pat ministras teigia, kad „pagal Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo nuostatas, susijusias su kontroliuojančiais ir kontroliuojamaisiais asmenimis, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos turi galimybę nustatyti kontroliuojamų asmenų turimą nekilnojamąjį turtą.“ Taip pat ministras savo atsakyme rašė, kad kaip numatyta Prokuratūros įstatyme, iškilus poreikiui prokuroras, gindamas viešąjį interesą, „turi visas teisines priemones ir galimybes nustatyti privataus žemės ūkio paskirties žemės sklypo perleidimo aplinkybes“.

Todėl šiuo metu ministro B. Markausko vieši pareiškimai, kad jis neturi galimybių kontroliuoti žemės įsigijimų, bandymas vilkinti atsakymą į Seimo narių A. Kubiliaus ir M. Majausko konkrečius klausimus (2017 12 29 paklausimas pridedamas) dėl R. Karbauskio ir jo įmonių valdomų žemių (kiek žemių valdė iki 2014 05 01 ir kiek žemių valdė 2017 12 29, bei tai, ar po 2014 05 01 nėra neteisėtai įsigijęs žemių), gali būti suprantamas tik kaip grynas politikavimas, kai ministras vengia pateikti atsakymus, kurie gali būti netinkami partijos, kuriai ministras priklauso, pirmininkui. Toks ministro elgesys būtų akivaizdus savo konstitucinės pareigos nevykdymas.

Kitos aktualijos

2020.08.13

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos
Skaityti daugiau
2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti