2019.06.26

R. J. Dagiui pritaikytos sankcijos už sistemingą veikimą prieš partijos kolegas ir bendrų sprendimų nesilaikymą

„R. J. Dagiui pritaikytos sankcijos už sistemingą veikimą prieš partijos kolegas ir bendrų sprendimų nesilaikymą“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas, argumentuodamas nutarimą dėl Rimanto Jono Dagio, kuriuo stabdoma jo narystė partijoje iki vienerių metų bei siūloma uždrausti būti TS-LKD kandidatu artimiausiuose Seimo rinkimuose, nurodė konkrečius TS-LKD įstatų punktus, kuriuos partijos narys pažeidė.

TS-LKD priežiūros komitetas ne kartą yra konstatavęs, kad kai kurie TS-LKD nariai – LR Seimo nariai, priklausantys TS-LKD frakcijai Seime, naudodamiesi jiems Konstitucijos suteikta laisvo Seimo nario mandato teise, nevaržomai ir neatsakingai Seime ar viešoje erdvėje reiškia savo nuomonę, bet kuriuo jiems rūpimu klausimu, tokiu būdu sukeldami viešas diskusijas dėl galimų ideologinių konfliktų TS-LKD viduje ir taip darydami žalą TS-LKD reputacijai.

TS-LKD įstatų 130 punkte nurodyta, kad TS-LKD Tarybos nutarimai privalomi visiems TS-LKD organams.

Priežiūros komitetas konstatavo, kad R. J. Dagys, būdamas TS-LKD nariu – politiku, neįvykdė 2018-11-27 TS-LKD Prezidiumo nutarimo reikalavimo atšaukti savo parašą dėl LR vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisų. TS-LKD Prezidiumas ir TS-LKD frakcija Seime siekė kompromiso būdu surasti bendrą, visiems TS-LKD nariams ir TS-LKD nariams – politikams priimtiną poziciją ir komunikavimo būdą, tačiau R. J. Dagys sąmoningai pasirinko veikti bendrai su politinių oponentų atstovu M. Puidoku, siekė sukurti konfliktinę situaciją ir pasirinko viešo konfrontavimo su oficialia TS-LKD nuomone kelią. 

Nutarime nurodoma, kad R. J. Dagys sistemingai siekė kelti abejones dėl TS-LKD kandidatės Prezidento rinkimuose Ingridos Šimonytės vertybių ir jų galimo prieštaravimo krikščioniškosios demokratijos politinei tradicijai, nors jokių tokius teiginius įrodančių argumentų nepateikė. Dar daugiau,  šiuos teiginius R. J. Dagys viešai skleidė ir pasibaigus rinkimams. R. J. Dagys sąmoningai veikė prieš TS-LKD remiamą kandidatę ir tuo pačiu – prieš TS-LKD. 

Taip pat Seime svarstant socialinių įmonių veiklą reglamentuojančių įstatymų pataisas, R. J. Dagys, siekdamas stabdyti socialinių įmonių reformą, savo viešuose pasisakymuose pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją apie tai, kad minėtas pataisas yra pateikę frakcijos nariai J. Džiugelis ir M. Navickienė. R. J. Dagys teigė, kad priėmus šias pataisas, neva, bus uždarinėjamos aklųjų, kurčiųjų ir kitos neįgaliųjų socialinės įmonės. Pabrėžtina, kad minėti TS-LKD frakcijos nariai šių įstatymo pataisų nebuvo pasirašę

„Būdami TS-LKD partijos nariai privalome įsisąmoninti, kad politinė organizacija veikia griežtai vadovaudamasi įstatų nuostatų, kurios privalomos visiems – ir Seimo nariams“, –  apibendrino V. Benkunskas.

Kitos aktualijos

2020.06.01

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę
Skaityti daugiau
2020.06.01

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti