TS-LKD
2023.09.09

TS-LKD priimtoje deklaracijoje – siekis ginti ir auginti Lietuvą 

TS-LKD priimtoje deklaracijoje – siekis ginti ir auginti Lietuvą 

Šeštadienį Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų  (TS-LKD) suvažiavime priimta deklaracija „Jungdami giname ir auginame Lietuvą“. Šiuo partijos pareiškimu pabrėžiamas trijų dešimtmečių aktyvus politinės bendruomenės indėlis kuriant Lietuvą kaip stiprią valstybę. Taip pat deklaracijoje akcentuojamos svarbiausios konservatorių programinės nuostatos – kurti naujas galimybes augti žmonėms ir valstybei bei ginti žmones ir jų valstybę.

Pasak TS-LKD pirmininko G. Landsbergio, šiandieniniai geopolitiniai iššūkiai reikalauja atsakomybės toliau stiprinti valstybės nacionalinio ir ekonominio saugumo pamatus. „Privalome ginti ir auginti Lietuvą, taip kartu augsime ir mes patys. Du prioritetai – ginti ir auginti bus mūsų darbų, minčių ir tikėjimo pagrindinė kryptis. Visuotinė kuriančios šalies gynyba yra būtina sąlyga išlaikyti tolesnę pažangą, o tolesnė šalies pažanga yra būtina sąlyga stiprinti šalies saugumą“, – teigė G. Landsbergis.

TS-LKD pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kaip pavyko sustiprinti Lietuvos valstybę, kai piliečiai patikėjo atsakomybę konservatorių vadovaujamai, dešiniųjų partijų vyriausybei 2020 metais. „Laimėję Seimo rinkimus su stiprios valstybės vizija nuo pirmos šios Vyriausybės darbo dienos siekėme atremti tekusius pandemijos, A. Lukašenkos režimo organizuotos hibridinės atakos, Rusijos naujojo karo padarinių iššūkius. Kovojome ne tik su išorės ir vidaus grėsmėmis, bet vykdėme ir savo įsipareigojimus. Užtikrinome 2,52 proc. BVP gynybai, nuosekliai stipriname savo šalies gynybą, užsitikrinome Vokietijos brigados buvimą Lietuvoje netolimoje ateityje, pastatėme fizinį barjerą pasienyje su Rusija-Baltarusija, pirmieji atsisakėme rusiškų dujų, pradėjome atsinaujinančios energetikos proveržį. Toliau nuosekliai stipriname Lietuvos viešąjį sektorių, didiname atlyginimus mokytojams, daugiau nei bet kada didiname pažeidžiamiausių visuomenės grupių pajamas“, – akcentavo TS-LKD pirmininkas.

 

TS-LKD – jau tris dešimtmečius aktyvi politinio Lietuvos gyvenimo dalyvė 

Jubiliejinėje deklaracijoje išryškinama TS-LKD stiprybė – ištikimybė aiškiai Lietuvos europinei krypčiai, vertinančiai laisvės, demokratijos, teisė viršenybės, pagarbos žmogaus orumui idealus. Tekste argumentuojama, jog TS-LKD telkdama aktyvius ir neabejingus piliečius tapo balsu, girdimu ir vertinamu tarptautinėje bendruomenėje. Deklaracijoje pažymima, jog TS-LKD dalyvavo visuose svarbiausiuose Nepriklausomos Lietuvos raidos etapuose: atkūrime, tautiniame europiniame kūrime, integracijoje į euroatlantines struktūras, sprendžiant išorės ir vidaus krizių sukeltas problemas.

Deklaracijoje įvardijama, kad kiekvienas iki šiol patirtas bandymas išlaikyti Lietuvą priklausomą nuo Rusijos įtakų buvo veikimas prieš šalies nacionalinį saugumą. „Šalies gynybos pajėgumų silpninimas, kairiųjų Vyriausybei atsisakant šauktinių kariuomenės 2008 m. buvo klaida. Sėkmingi prorusiškų jėgų veiksmai siekiant sužlugdyti Vakarų strategines investicijas Lietuvoje buvo ir mūsų praleistos galimybės sustiprinti šalies saugumą ir energetinę nepriklausomybę“, – teigiama deklaracijoje.

 

TS-LKD įsipareigoja kurti Lietuvą gebančia apsiginti ir kuriančią saugią kaimynystę 

Vienas svarbiausių akcentų, jog didžiausias iššūkis tolesnei Lietuvos pažangai – brutalus Rusijos karas prieš Ukrainą. Anot TS-LKD, agresyvus autoritarizmas mūsų kaimynystėje buvo, yra ir bus didžiausias pavojus ne tik Ukrainai ar Lietuvai, bet ir visam Europos kontinentui.

Šis iššūkis ateinantį dešimtmetį bus vienas didžiausių ne tik Lietuvai, bet ir Europai. Vienas pagrindinių tikslų deklaracijoje, kartu su Ukraina ir bendraminčiais Vakaruose padaryti viską, jog agresorius ne tik pralaimėtų, bet ir ši grėsmė amžiams išnyktų ir mūsų kaimynystės.

Deklaracijoje pažymima, jog dabartinės Rusijos keliamos grėsmės reikalauja neatidėliojant apsispręsti dėl visuotinio šaukimo modelio. Pareiškime siūloma remtis Suomijos pavyzdžiu, įgalinti pilietinio pasipriešinimo strategiją, rengti ir organizuoti karinį rezervą, suteikti įgūdžius ir įtraukti kuo daugiau aktyvių Lietuvos piliečių į valstybės gynybos planus, sparčiai kurti reikalingą infrastruktūrą saviems ir sąjungininkų kariams. Deklaracijoje argumentuojama, jog tautos valia priešintis bei tinkamas pasirengimas kovoti ir gintis – patikimiausias būdas išvengti karo.

 

TS-LKD įsipareigojimai 

TS-LKD priimta deklaracija įsipareigoja – telkti Lietuvos žmones šiems tikslams, kad Lietuvos valstybė stiprėtų kaip solidari, atsakingų piliečių bendruomenė, gebanti prisiimti atsakomybę už šalį. TS-LKD pareiškia, jog yra pasirengusi tęsti darbus, imtis naujų iššūkių, telkti žmones saugios bei klestinčios Lietuvos kūrybai. Pagrindiniu tikslu įvardijama – apginti ir auginti, ir augti patiems.

Visą deklaracijos tekstą prisegame. 

Kitos aktualijos

TS-LKD
2024.06.16

TS-LKD Taryba įvertino rinkimų rezultatus ir išsaugotą reikšmingą rinkėjų pasitikėjimą

TS-LKD Taryba įvertino rinkimų rezultatus ir išsaugotą reikšmingą rinkėjų pasitikėjimą
Skaityti daugiau
TS-LKD
2024.06.14

TS-LKD kviečia dalyvauti atvirame partijos kandidatų į Seimą sąrašo reitingavime

TS-LKD kviečia dalyvauti atvirame partijos kandidatų į Seimą sąrašo reitingavime
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų