2016.04.04

A. Ažubalis: „Lietuvą ir Lenkiją suvienija bendri iššūkiai“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šešėlinis Vyriausybės užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis kartu su kolegomis TS-LKD nariais Laurynu Kasčiūnu ir Emanueliu Zingeriu parengė rezoliuciją dėl Lietuvos ir Lenkijos strateginės partnerystės.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šešėlinis Vyriausybės užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis kartu su kolegomis TS-LKD nariais Laurynu Kasčiūnu ir Emanueliu Zingeriu parengė rezoliuciją dėl Lietuvos ir Lenkijos strateginės partnerystės. Balandžio 4 d. Seime įregistruotame rezoliucijos projekte išreiškiama parama Lenkijos vadovybės pasiryžimui telkti regiono valstybes vieningai sprendžiant teritorinio, energetinio ir politinio saugumo klausimus bei pateikiami siūlymai, kaip stiprinti Lietuvos ir Lenkijos politinį bendradarbiavimą.

„Už kelių dienų minėsime šeštąsias Smolensko tragedijos ir didelio Lietuvos draugo Lecho Kačynskio (Lech Kaczyński) bei jo bendražygių žūties metines. Manau, velionio Prezidento L. Kačynskio politinė vizija ir šiandien įpareigoja Lietuvą ir Lenkiją veikti, kad bendri iššūkiai, pradedant grėsmėmis Rytuose, baigiant naujausiais neramumais Europoje, būtų atremiami kartu. Šia rezoliucija norime priminti naujajam Lenkijos Prezidentui ir Vyriausybei, jog yra daug strateginių sričių, kuriose mūsų valstybės gali dar aktyviau veikti išvien ir taip pasiekti daugiau“, – teigia Seimo narys A. Ažubalis.

Įregistruotoje rezoliucijoje siūloma formuoti bendrą poziciją dėl regiono saugumo gynybos reikmių artėjančiame Varšuvos NATO viršūnių susitikime bei siekti, kad dabartinė karinių pajėgų rotacija būtų pakeista pastoviu visų rūšių NATO pajėgų išdėstymu. Rezoliucijoje Lenkijos vyriausybė kviečiama bendradarbiauti tęsiant esminių energetikos projektų įgyvendinimą, skatinant Šiaurės-Baltijos ir Vyšegrado regionų politinį dialogą bei kartu formuojant ambicingą Rytų partnerystės politikos viziją.

Kitos aktualijos

2019.09.20

„Tikiuosi, jog tyrime dėl Rusijos įtakos, NSGK pavyks išlaikyti solidumą“

„Tikiuosi, jog tyrime dėl Rusijos įtakos, NSGK pavyks išlaikyti solidumą“
Skaityti daugiau
2019.09.19

J. Džiugelis ir V. Bakas. Kodėl valdantieji žmones su negalia verčia šiuolaikiniais vergais?

J. Džiugelis ir V. Bakas. Kodėl valdantieji žmones su negalia verčia šiuolaikiniais vergais?
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti