V. Juozapaitis
2018.01.12

Baigėsi nevykę Valdančiųjų bandymai sutepti prof. V. Juozapaičio reputaciją

Vakar, po beveik trijų mėnesių intensyvaus persekiojimo už Kultūros ministerijos vadovybės kritiką, pagaliau baigėsi Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio, Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės ir kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson inicijuotas tyrimas: iš visų primestų kaltinimų ir gąsdinimų apkalta liko tuščia vieta.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) baigė tyrimus dėl Seimo nario Vytauto Juozapaičio elgesio bei galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Komisija nusprendė, kad Seimo narys V. Juozapaitis, aktyviai domėdamasis konkursu į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo pareigas ir nurodydamas turimą neviešinamą šio konkurso informaciją, nepažeidė Valstybės politikų elgesio nuostatų. Taip pat pažymėjo, kad Seimo narys V. Juozapaitis, kreipdamasis į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonson (Jonsson) dėl lėšų skyrimo asociacijai AGATA ir Lietuvos muzikų sąjungai, vykdė parlamentinę kontrolę ir tai nelaikytina spaudimu vykdomosios valdžios atstovams.

„Vakar, po beveik trijų mėnesių intensyvaus persekiojimo už Kultūros ministerijos vadovybės kritiką, pagaliau baigėsi Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio, Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės ir kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson inicijuotas tyrimas: iš visų primestų kaltinimų ir gąsdinimų apkalta liko tuščia vieta“, – vakar po posėdžio replikavo V. Juozapaitis.

Su komisijos sprendimu, kad Seimo narys, nedeklaruodamas savo sutuoktinės narystės asociacijoje Lietuvos muzikų sąjunga, taip pat nenurodydamas privačių interesų deklaracijoje savo dukros bei jos sutuoktinio, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, V. Juozapaitis taip pat nesutinka.

„Aš pats esu Muzikų sąjungos narys ir deklaravau savo narystę šioje asociacijoje, o tai reiškia, kad viskas, kas susiję su šia asociacija, jau yra mano interesų zonoje. Jei atsirastų kokia nors aplinkybė, dėl kurios turėčiau nusišalinti, tai aš bet kuriuo atveju turėčiau nusišalinti. Aš esu įsitikinęs, kad žmonos sąsajų deklaravimas šiuo atveju būtų perteklinis“, – sakė V.Juozapaitis, pabrėždamas, kad tokį šeimos narių, kurių narystė yra visuomenei žinoma ir skelbiama viešai prieinamuose šaltiniuose, deklaravimą laikytų pertekliniu.

„Žinoma, tikėtis atsiprašymo iš intensyviai pylusių purvą mano ir mano šeimos adresu būtų naivu, bet pati šio neįtikėtino puolimo baigtis teikia vilčių, kad sveiko proto likučių dar yra. Vis dėlto šioje istorijoje svarbiausia žinutė – valdančiųjų šantažas ir gąsdinimas apkalta subliūško“, – emocionaliai sakė Seimo narys.

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.07.20

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus
Skaityti daugiau
L. L. Andrikienė
2021.07.13

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti