2019.07.17

„Europos Sąjungai reikia tikros lyderystės“

„Europos Sąjungai reikia tikros lyderystės“

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius sveikina naująją Europos Komisijos prezidentę  Ursulą Von der Leyen ir ragina ją imtis lyderystės įgyvendinant ambicingą Europos Sąjungos (ES) tolesnės plėtros politiką.

Antradienį Strasbūre vykusiame EP plenariniame posėdyje kreipdamasis į U. Von der Leyen, A. Kubilius teigė esąs tvirtai įsitikinęs, kad ji bus giliai išmintinga ir labai efektyvi Komisijos Prezidentė. 

„Europos Sąjungai reikia tikros lyderystės. Mums Europos Sąjunga nėra vien tik bendroji rinka, nėra vien tik mūsų ekonominio augimo ir socialinės gerovės šaltinis, nėra vien tik bendras, jungtinis mūsų instrumentas kovoti su klimato kaita. Šie privalumai, kuriuos ES suteikia visiems mums, tampa dar svarbesni, ypač tada, kai savo šalyje mes susiduriame su naujais iššūkiais: vidutinių pajamų spąstais ir vis labiau ryškėjančia ilgalaike ekonomine stagnacija“, – kalbėjo europarlamentaras A. Kubilius.

Pasak jo, „be šių privalumų, Europos Sąjunga mums taip pat yra ir geopolitinio saugumo ir stabilumo pagrindas“. 

„Europos Sąjunga turi labai efektyvų ir unikalų instrumentą, kaip Europos kontinente plėsti saugumo, stabilumo, teisės viršenybės ir ekonominio augimo erdvę. Šis instrumentas – tai Europos Sąjungos plėtros politika“, – sakė A. Kubilius.

Jo teigimu, Lietuva yra geriausias pavyzdys, koks efektyvus yra šis instrumentas.

„Mes esame dėkingi už Europos Sąjungos šalių solidarumą, kuris mums buvo padovanotas nuo pat 1990-ųjų pradžios“, – kalbėjo EP narys.

Savo pasisakymo metu A. Kubilius paragino U. Von der Leyen imtis lyderystės įgyvendinant ambicingą ES tolesnės plėtros politiką. 

„Iš pradžių į Vakarų Balkanų regioną, o vėliau – ir į Rytų Partnerystės šalis: Ukrainą, Gruziją ir Moldovą. Šių šalių žmonės yra verti mūsų solidarumo, o mes esame verti taikios ir stabilios kaimynystės Europos kontinente. Ukrainos, Gruzijos, Moldovos sėkmė būtų labai patrauklus pavyzdys eiliniams Rusijos piliečiams ir labai efektyvus paramos pozityvioms transformacijoms Rusijoje instrumentas“, – pažymėjo politikas.

EP narys A. Kubilius yra EP narių grupės, kuriai priklauso Liudas Mažylis, Rasa Juknevičienė ir Aušra Maldeikienė, vadovas. Šie europarlamentarai priklauso Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijai. 

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti