G. Landsbergis
2019.03.28

G. Landsbergis: „Europos Taryba pasiduoda Rusijos spaudimui“

G. Landsbergis: „Europos Taryba pasiduoda Rusijos spaudimui“

Reaguodamas į Europos Tarybos (ET) Ministrų komiteto sprendimą, po kurio paaiškėjo, kad Lietuvos kandidatas A. Kubilius nebegalės tęsti dalyvavimo ET Generalinio sekretoriaus rinkimuose, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis apgailestauja, kad užkirsdamos kelią tolimesniam A. Kubiliaus kandidatavimui Europos Tarybos narių vyriausybės rinkimuose vadovavosi ne objektyviais kriterijais ir pasidavė Maskvos spaudimui.

„Tai bloga žinia pirmiausiai pačiai organizacijai. Ministrų komitetas atėmė teisę organizacijos Generalinį sekretorių renkančiai institucijai – ET Parlamentinės asamblėjos nariams – išgirsti visų kandidatų programas ir rinktis be apribojimų. Atrodo, jog Ministrų komitete buvo išsigąsta, kad Lietuvos požiūris gali sulaukti pritarimo Parlamentinėje asamblėjoje. Tai tik paryškina takoskyrą tarp dviejų pagrindinių ET institucijų – demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės vertybes ginančios Parlamentinės asamblėjos ir konformistiškai nusiteikusių ET šalių narių vyriausybių ir apsunkina dialogą“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Europos Tarybos Parlamentinė asamblėja, reaguodama į 2014 m. Rusijos agresiją prieš Ukrainą bei Krymo okupaciją, suspendavo Rusijos delegacijos balsavimo ET Parlamentinėje asamblėjoje teises. Į tai Rusija atsakė įšaldydama narystės Europos Taryboje įnašus, dėl ko organizacija jau kurį laiką susiduria rimtais su finansiniais iššūkiais finansuojant ET veiklas, sekretoriato darbą ir programas.

„Kita vertus, matome, kad nemažai A. Kubiliaus išsakytų pasiūlymų, kaip spręsti įvairias organizacijos problemas, iš esmės yra atkartojami kitų kandidatų ir spendimų priėmėjų. Deja, lieka klausimas, ar organizacijai vadovaus asmuo turintis telkiančios lyderystės įgūdžių ir gebantis tuos siūlymus įgyvendinti“, – kalbėjo G. Landsbergis.

TS-LKD pirmininkas pažymi, kad sprendžiant ar TS-LKD atstovai ET Parlamentinėje asamblėjoje dalyvaus galutiniame balsavime renkant Generalinį sekretorių, lems likusių dviejų kandidatų pozicija dėl Rusijos klausimo sprendimo.

„Tai esminis Europos Tarybos ateities klausimas – ar organizacija pajėgi stoti jos deklaruojamų vertybių pusėje, ar viršų paims Maskvos šantažas ir baimė“, – pažymėjo TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti