2018.01.17

Gabrielius Landsbergis inicijuoja tyrimą dėl padėties žemės ūkio sektoriuje

G. Landsbergis inicijuoja tyrimą dėl padėties žemės ūkio sektoriuje ir kartu kreipiasi į Premjerą Saulių Skvernelį ragindamas į visus kylančius klausimus atsakyti dar iki parlamentinės komisijos sudarymo.

Į viešumą nuolat kylant faktams, kaip stambūs žemės ūkio koncernai ir juos valdantys asmenys (patys būdami stambūs žemvaldžiai), naudodamiesi savo užimama dominuojančia padėtimi tiek žemės rinkoje, tiek trąšų, sėklų, žemės ūkio technikos tiekimo ir grūdų supirkimo rinkose spaudžia ūkininkus, stumia juos į skolas ir tokiu būdu vėliau tiesiog užgrobia jų valdomas žemes ir turtą bei naudodamiesi įvairiomis schemomis ir apeidinėdami įstatymus superka ir valdo daugiau žemės ūkio paskirties žemės, nei leistina 500 ha galimos valdyti žemės ūkio paskirties žemės riba, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis inicijuoja tyrimą dėl padėties žemės ūkio sektoriuje ir kartu kreipiasi į Premjerą Saulių Skvernelį ragindamas į visus kylančius klausimus atsakyti dar iki parlamentinės komisijos sudarymo.

„Faktai, kurie kyla viešumon, yra šokiruojantys ir atskleidžia didžiules sistemines problemas, kuriomis naudojasi nesąžiningi veikėjai. Manome, kad visa tai reikia išsamiai ištirti ir esame paruošę klausimus Seimo laikinajai tyrimų komisijai. Šiandien pradedame konsultacijas su kitų frakcijų Seimo nariais dėl dokumento teksto, papildomų klausimų bei parašų rinkimo. Tikiuosi, kad šiai iniciatyvai pritars ir Ramūnas Karbauskis, taip įrodydamas, jog laikosi nuoseklios pozicijos, jog reikia atsakyti į visus visuomenei kylančius klausimus, o ne tik į tuos, kurie patogūs jam asmeniškai“, – teigia TS-LKD frakcijos seniūnas.

Pirminį dokumento tekstą sudaro 30 klausimų komisijai, kurių išsamus tyrimas padėtų atsakyti į viešojoje erdvėje kilusias dvejones dėl žemės užgrobimo, vekselių naudojimo žemės ūkio versle bei trąšų rinkos skaidrumo. Dokumente siūloma, kad formuojamos komisijos nariais galėtų būti tik tie Seimo nariai, kuriems dėl atliekamo tyrimo objektų nekyla viešųjų ir privačių interesų konfliktai bei turintys teisę dirbti su slapta informacija.

„Laikinoji tyrimo komisija turėtų nustatyti, ar šiandien galiojantis teisinis reguliavimas yra veiksmingas. Jei būtų nustatyta, jog visgi yra įstatymų spragų, komisija turėtų Seimui pateikti pasiūlymus, kaip jas ištaisyti. O nustačius galimos neteisėtos veiklos atvejus nedelsiant kreiptis į teisėsaugos institucijas“, – tyrimo tikslus komentuoja G. Landsbergis.

Drauge su laikinosios tyrimo komisijos tekstu, pateikiamas kreipimasis į Premjerą Saulių Skvernelį, suteikiantis galimybę jam ir visai Vyriausybei dar iki parlamentinio tyrimo pradžios atsakyti į visus visuomenei kylančius klausimus.

„Į daugelį klausimų galėtų atsakyti Premjeras Saulius Skvernelis ir jam pavaldžios institucijos. Todėl drauge su konsultacijų dėl laikinosios tyrimų komisijos pradžia, siunčiame Premjerui klausimus, kuriais jam iki parlamentinio tyrimo pradžios suteikiame galimybę išsklaidyti abejones bei atsakyti į visuomenei iškilusius klausimus dėl susidariusios padėties. Situacijos žemės ūkio sektoriuje klausimas yra ir sisteminis, ir politinis, todėl manau, kad dar iki komisijos pradžios yra sąžininga leisti į klausimus atsakyti pačiam Premjerui. Seimas rinksis ir komisijos kūrimo klausimą svarstys kovo mėnesį, pavasario sesijoje. Tiek laiko turi Premjeras kylančių klausimų atsakymui“, – teigia G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti