2018.05.12

Gabrielius Landsbergis TS-LKD suvažiavime: „Tikime Lietuva, nes geriausi jos metai dar ateityje“

Gabrielius Landsbergis TS-LKD suvažiavime: „Tikime Lietuva, nes geriausi jos metai dar ateityje“

Gabrielius Landsbergis TS-LKD suvažiavime: „Tikime Lietuva, nes geriausi jos metai dar ateityje“

Šiandien vykstančiame 23-iajame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)  Suvažiavime, be gausaus būrio delegatų (apie 600), dalyvavo ir susirinkusiuosius pasveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoja Rasa Budbergytė, Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotoja Aušrinė Armonaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, profesorius Liudas Mažylis.

Kunigas Mykolas Sotničenka, palaiminęs Suvažiavimo dalyvius ir svečius, šiemet vyksiančio Popiežiaus Pranciškaus vizito kontekste pabrėžė žmonių bendruomenės svarbą ir gebėjimą susitelkti, kurstyti bendrystę ir nepabūgti šio laikmečio iššūkių.

Suvažiavimas vyksta minint Sąjūdžio trisdešimtmetį, Tėvynės Sąjungos, Jaunųjų konservatorių lygos 25-erius metus, tad simboliškai bus apdovanoti „Lietuvos ąžuolai“. Šis TS-LKD apdovanojimas teikiamas TS-LKD bendruomenės atstovams, siekiant padėkoti ir pagerbti tuos, kurie neteko savo artimųjų 1991-aisiais metais, kuomet vyko esminė Lietuvos kova dėl išlikimo ir laisvės.

Sveikindamas suvažiavimo dalyvius, TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis atkreipė  dėmesį, kad dabartinė politinė situacija nenuteikia džiaugsmingai: „Jei jau galėčiau pasakyti viską, ką galvoju apie dabartinę politinę situaciją, tai didelė dalis mano kalbos turėtų būti užjuodinta storu markeriu“.

Pasak pirmininko, nerimą kelia partinės sistemos trapumas ir it kokias marionetes partijas susikuriantys koncernai.

„Įkurta viena užtušuota partija, suskaldyta kita užtušuota partija,  ir greit nesibaigsiantis teismo procesas, kuris žemyn jau dabar tempia visą politinę sistemą, – kalbos pradžioje pabrėžė G. Landsbergis. – Nerimą kelia ir kol kas dar neužtušuotas kitas koncernas, susikūręs ir finansuojantis dabar Seime esančią didžiausią frakciją. Ši koncernui priklausanti partija nenori, kad Seimas užduotų klausimus apie žemės ūkį, todėl jų kontroliuojama Seimo dauguma ir balsuoja prieš tokį tyrimą. Šiam partiniam koncernui nereikia, kad būtų pakeistos didelių žemės sklypų apmokestinimo taisyklės, todėl frakcija balsuoja prieš. Jeigu tai nėra interesų atstovavimas už pinigus, tai tik laiko klausimas, kada kiti didieji koncernai, pasimokę iš tokio sėkmingo projekto, susikurs savo partijas. Yra padorių žmonių didžiausioje frakcijoje. Tikiuosi, kad jie išdrįs atsistoti Lietuvos pusėje“.

Trumpai apibūdindamas dabartinę politinę situaciją Seime, Seimo TS-LKD frakcijos vadovas G. Landsbergis atkreipė dėmesį, kad valdantieji siekia Antikorupcijos komisijos pirmininko poziciją iš opozicijos perduoti valdantiesiems. Etikos ir procedūrų komisija jau atimta ir atiduota neformaliems valdantiesiems – Lietuvos lenkų rinkimų akcijai.

Nedemokratija tarsi Neringos smėlis po truputį apsemia neprižiūrimus statinius. Lėtai lėtai slinkdamas neišsiduoda, kad procesai gali būti nebegrįžtami. Nedemokratijos smėlis apsėmęs jau ne tik rytų kaimynus, bet gresia ir Centrinės Europos valstybėms. Gresia ir mums. Pagrindinis klausimas – ar bus kam gintis nuo nedemokratijos ir nuo nelaisvės? Ar kils pasipriešinimo banga ir atkapstys mus visus?“ – klausė G. Landsbergis.

Partijos pirmininko kalboje nuskambijo nemažai nerimo. Dėl mėginimo keisti Lietuvos geopolitinę kryptį. Rusija buvo, yra ir kol kas liks strategine grėsme Lietuvos saugumui. Pasak G. Landsbergio, bet kokį atsitraukimą nuo šitos pozicijos galima traktuoti kaip Lietuvos saugumo interesų išdavimą.

Nerimą kelia, kad Lietuvai skęstant vidaus skandaluose laimi būtent Rusija. Valstybės saugumo departamento (VSD) ataskaitoje minėta, kad Rusija kitais metais Lietuvos Prezidento rinkimuose turės savo kandidatą.

Nerimą kelia trypčiojanti valstybė. Išblyškusi ir palaikoma tik augančios ekonomikos. Be lašelio pasirengimo ateities krizėms, kurios ateis. Kurioms nėra pasiruošta. Ir už kurių sutramdymą turėtume būti atsakingi visi. Šiandien valdžia neturi drąsos imtis tikrų ir reikalingų, kartais gal nepopuliarių reformų. Šios baimės kaina gali būti ne kurios nors partijos pralaimėti rinkimai, o darganota mūsų šalies, mūsų ir ateisiančių po mūsų ateitis.

„Nerimą kelia tai, kad Lietuva stumiama į Vakarų kultūros pakraštį. Populistinė revoliucija, suvedžiojusi dalį visuomenės vakaruose, persikelia ir į Lietuvą. Eidami gilyn ir ieškodami neva tikresnių savųjų šaknų, atrandame netikėtus radinius. Populistinės revoliucijos įkvėpėju gali tapti Viduramžių ieškąs pagonis, ekonominės politikos ekspertu – privačią nuosavybę neigiantis politikas. Ir visiškai nejučia, mes po truputėli grįžtame į nekrikštų Lietuvą. Tolesnis žingsnis ta kryptimi – primityvi bendruomenė, atsisakanti kultūrinių civilizacijos laimėjimų“, – sakė G. Landsbergis.

Nerimą kelią plintanti nelaisvės valstybių teritorija, kuri it smauglys pradeda supti ir spausti Europos laisvąjį branduolį. Net žemyno viduje vis daugiau valstybių nusisuka nuo liberalios demokratijos, teisės viršenybės principo, žodžio laisvės ir čia veriasi plyšys pačios Europos širdyje.

Tačiau ne mažiau dėmesio TS-LKD pirmininko kalboje skirta ir viltingai ateičiai:

„Aš šventai tikiu, kad Lietuvos demokratija atlaikys išmėginimus. Išsivalys ir sustiprės. Tikiu, kad išmoksime jaunai demokratijai skirtas pamokas ir mūsų partinė sistema po išbandymų bus brandesnė. O visuomenė, po klounų ir oligarchų partijų saulėlydžio, išmoks atsirinkti pelus nuo grūdų ir kitame Seime bus mažiau basčių ir skardžių, – sakė TS-LKD pirmininkas. – Aš tikiu, kad Lietuva renkasi laisvę. Renkasi Europą. Renkasi įstatymo viršenybę ir žodžio laisvę. Ir nusprendžia būti kartu su tomis valstybėmis, kurios renkasi tą patį. 2001-aisiais Jungtinės Amerikos Valstijos pakvietė pasaulio valstybes jungtis prie norinčiųjų koalicijos. Tų, kurie yra už bendras vertybes. Šiandien reikia tokios pačios NORINČIŲJŲ Koalicijos Europos ateičiai. Lietuva 2001-aisiais prisijungė prie JAV. Šiandien siūlau patiems pasiūlyti Europai tokią koaliciją ir pakviesti prisijungti tuos, kurie trokšta to paties kaip ir mes“.

Savo kalbą G. Landsbergis baigė uždegančiai: „Tikėkime Tėvynės Sąjunga. Partija, kuri dvidešimt penkerius metus nešė Lietuvos vėliavą. Bendruomenė su kuria užaugo kartos politikų. Ji savo vėliavos nenuleis tol, kol joje bus bent viena plakanti širdis“.

TS-LKD partijos pirmininko kalba pridedama.

Suvažiavime taip pat bus priimtos rezoliucijos apibrėžiančios strateginę TS-LKD laikyseną tiek valstybiniuose, tiek ir bendruose Europos Sąjungos iššūkiuose.

/151 1

Kitos aktualijos

2019.12.11

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį

A. Kubilius pakvietė Rusijos opozicijos atstovus, europarlamentarus bei ekspertus diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti