2020.04.02

Konservatoriai ragina Vyriausybę apginti kultūros ir sporto darbuotojus nuo administracinio spaudimo Kaune

Konservatoriai ragina Vyriausybę apginti kultūros ir sporto darbuotojus nuo administracinio spaudimo Kaune

Grupė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Seimo ir Kauno miesto savivaldybės tarybos narių kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską bei švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių dėl Kauno miesto savivaldybės sprendimo karantino laikotarpiu stabdyti biudžetinių kultūros ir sporto įstaigų veiklą, o jų darbuotojams priverstinai nurodyti išeiti kasmetinių atostogų arba pasirinkti prastovas.

„Kultūros ir sporto sričių darbuotojų atlyginimai dar iki karantino paskelbimo buvo vieni mažiausių viešojo sektoriaus atlyginimų šalyje – Kaune jie siekė vos apie 600 eurų atskaičius mokesčius. Darbuotojus privertus rinktis prastovas galime susidurti su situacija, kuomet šie žmonės ir jų šeimos taps socialiai pažeidžiamomis. Suprantame, kad šiuo metu tikrai visi turime būti labai solidarūs, bet tuo pačiu privalome užtikrinti švietimo, kultūros, sporto ir kitų socialiai pažeidžiamų žmonių pajamas ir gerą emocinę savijautą. Taigi, šiuo laikotarpiu ypatingai svarbu, kad kultūrinė, sportinė veikla nenutrūktų, kad ji būtų vykdoma alternatyviomis nuotolinėmis priemonėmis. Tik taip padėsime mūsų žmonėms išgyventi šį sunkų laikotarpį. Be to, tai ir yra tas laikas, kuomet galime pereiti ir prie alternatyvių, šiuolaikiškų paslaugų teikimo būdų“, – sakė TS-LKD Kauno konservatorių lyderė Jurgita Šiugždinienė.

Pasak J. Šiugždinienės, galima rasti mažiau jautrių alternatyvų, pavyzdžiui, reikšmingai mažinti savivaldybės išlaidas komandiruotėms, teisinėms paslaugoms, viešiesiems ryšiams užsienyje ir kt. Galbūt būtų verta pristabdyti vieną ar kitą statybų projektą, tačiau mažinti išlaidas stabdant kultūros ir sporto įstaigų veiklas yra labai neatsakingas ir trumparegiškas žingsnis.

„Mano manymu, šis Kauno – 2022 Europos Kultūros sostinės – administracijos socialiai neatsakingas, vienpusis sprendimas stabdyti kultūros ir sporto įstaigų veiklą ne tik nesutaupys mažiausiai uždirbančiųjų sąskaita, bet ir galimai suduos nepataisomą smūgį miesto autoritetui Lietuvos ir Europos kontekste“, – sako Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas prof. Vytautas Juozapaitis.

Kreipimąsi į Vyriausybės vadovus pasirašę politikai nesutinka su Kauno savivaldybės sprendimu koronaviruso krizės valdymą pradėti itin pažeidžiamų žmonių sąskaita, užuot ieškojus mažiau jautrių alternatyvų.

Vyriausybės vadovų prašoma įvertinti tokį Kauno miesto savivaldybės sprendimą, užtikrinti, kad panašios situacijos ateityje šalyje nepasikartotų bei kreiptis į savivaldybės atsakinguosius, prašant atšaukti sprendimą dėl įstaigų veiklos stabdymo. Taip pat prašoma išsiaiškinti, ar spaudimą dėl priverstinių atostogų patiriančiose kultūros ir sporto įstaigose Kaune galiojanti kasmetinių atostogų suteikimo tvarka neprieštarauja teisės aktams.

Kreipimąsi pasirašė Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Gabrielius Landsbergis, Vytautas Juozapaitis, Gintarė Skaistė, Kazys Starkevičius bei Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai Jurgita Šiugždinienė ir Paulius Lukševičius.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti