2018.01.08

Pirmininkaudamas kultūros komitetui R. Karbauskis Kultūros ministrei ir kultūros viceministrams galimai sudarė bauginančią atmosferą

Prof. Vytautas Juozapaitis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio veiksmų vadovaujant posėdžiui.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio veiksmų vadovaujant posėdžiui. Parlamentaras atkreipia dėmesį į 2017 m. gruodžio 13 d. komiteto posėdį.

„Seimo narys R.Karbauskis aktyviai dalyvavo diskusijoje (jai pirmininkavo), kurios metu be jokio faktinio pagrindo viešai kritikavo Lietuvos kultūros tarybos veiklą, kuri yra biudžetinė įstaiga prie Kultūros ministerijos ir kurios paskirtis – pagal kompetenciją įgyvendinti valstybės politiką kultūros ministrui pavestose valdymo srityse. Manau, kad posėdžio metu R. Karbauskis, naudodamasis savo posėdžio pirmininko tarnybine padėtimi, galimai darė įtaką neigiamai pasisakydamas apie Lietuvos kultūros tarybos veiklą“, – pažymi parlamentaras.

Prof. V. Juozapaitis atkreipė dėmesį, kad dėl iki šiol nežinomų priežasčių neigiamai pasisakydamas apie šios įstaigos darbą ir paminėdamas neįvardintus asmenis, kuriuos komiteto pirmininkas buvo sutikęs ir kurie, pasak R. Karbauskio džiaugiasi gavę valstybės finansavimą, R. Karbauskis galimai siekė daryti įtaką Kultūros ministerijai dėl Kultūros tarybos veiklos. Galima daryti prielaidas, kad R. Karbauskis, naudodamasis savo tarnybine padėtimi, darė įtaką ir dėl lėšų skyrimo posėdyje minėtiems asmenims.

Parlamentaras taip pat pabrėžė, kad R. Karbauskis kultūros ministrei ir kultūros viceministrams posėdyje sudarė bauginančią atmosferą, tokiu savo elgesiu reikalavo ministrės ir ministerijos vadovybės daryti sprendimus ir Kultūros ministerijai nustatinėjo prioritetus, taip pat žadėjo imtis veiksmų dėl Kultūros ministerijos vadovybės sudėties keitimo, grasino darbo netekimu.

Seimo nario nuomone, R. Karbauskis viešai neigiamai pasisakydamas apie Lietuvos kultūros tarybos darbą ir be jokio pagrindo skleisdamas tikrovės neatitinkančią informaciją kenkė šios institucijos ir kultūros ministerijos autoritetui bei įvaizdžiui visuomenėje.

Prof. V. Juozapaitis Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašo įvertinti, ar Lietuvos Respublikos Seimo narys R. Karbauskis nepažeidė Viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo, nustatytais terminais nenurodęs duomenų apie iki šiol nežinomus asmenis, kuriuos R. Karbauskis paminėjo 2017 12 13 Komiteto posėdžio metu – ,,<…>aš nesu sutikęs, esu sakęs kultūros ministrei, žmogaus, kuris sako, kad jį tenkina, net ir tie, kurie laimi <…> džiaugiasi, kad gavo kažką tai, tačiau daugeliu atveju džiaugiasi dėl įvykio, kuris atsitiko kažkaip netikėtai ir jie kažką tai gavo<…>“.

Taip pat klausia, ar vykdydamas parlamentinę kontrolę Seimo Kultūros komiteto veiklos kryptims priskirtoje srityje neperžengė parlamentinės kontrolės ribų ir, ar savo elgesiu nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintų politiko elgesio principų bei neveikė galimo interesų konflikto lauke, kai kultūros ministrei ir kultūros viceministrams sudarė bauginančią atmosferą, reikalavo ministrės ir ministerijos vadovybės daryti sprendimus ir Kultūros ministerijai nustatinėjo prioritetus, žadėjo imtis veiksmų dėl Kultūros ministerijos vadovybės sudėties keitimo, grasino asmenims darbo netekimu.

Kitos aktualijos

2020.07.11

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą
Skaityti daugiau
2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti