2018.08.16

Po parlamentarų Ž. Pavilionio ir L. Kasčiūno kreipimosi – Lietuvos banko pritarimas dėl visuomenės informavimo apie pasikeitimus pensijų kaupimo sistemoje

Po parlamentarų Ž. Pavilionio ir L. Kasčiūno kreipimosi – Lietuvos banko pritarimas dėl visuomenės informavimo apie pasikeitimus pensijų kaupimo sistemoje.

Lietuvos bankas pritaria Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Žygimanto Pavilionio ir Lauryno Kasčiūno pasiūlymams informuoti visuomenę apie naujus pensijų kaupimo įstatymo pakeitimus bei paskatinti pensijų kaupimo bendroves savo klientams pristatyti esamus jų įsipareigojimus, paaiškinti, kaip pensijų kaupimą paveiks minėtieji teisinio reguliavimo pakeitimai bei sudaryti sąlygas klientams priimti apgalvotus sprendimus dėl dalyvavimo pensijų kaupime.

Parlamentarai Ž. Pavilionis ir L. Kasčiūnas rugpjūčio 3 dieną kreipėsi į Lietuvos banką, atkreipdami dėmesį, jog 2019 m. sausio 1 d. įsigaliosianti pensijų reforma kelia sąmyšį visuomenėje. „Dalis visuomenės su pensijų reforma nesusipažinę, maža to, net ir didelė dalis žmonių, kurie yra sudarę pensijos kaupimo sutartis, de facto nežino ar neprisimena, kokią sutartį yra pasirašę bei nežino nei savo, nei kitų šalių prisiimtų įsipareigojimų ir kaip jie gali keistis, įsigaliojus naujajai tvarkai“, – kreipimesi pažymėjo Seimo nariai.

Atsakyme Lietuvos bankas pritaria Seimo narių pasiūlymams ir pažymi, jog rengia su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Valstybinio socialinio draudimo valdyba komunikavimo su visuomene planus, o Ž. Pavilionio ir L. Kasčiūno prašymą įgyvendins komunikavimo su visuomene veiksmų kontekste.

„Kadangi tai itin jautrus klausimas kiekvienam Lietuvos piliečiui, o reforma buvo daroma paskubomis ir deramai neinformuojant visuomenės, džiaugiamės, kad Lietuvos bankas atsižvelgė į mūsų susirūpinimą ir į visuomenės informavimo svarbą žiūri atsakingai. Norime, kad žmonės kauptų savo pensijas aiškiai suvokdami jų kaupimo sistemą, o ne suklaidinti reformų ir bijodami, kad jų teisėti lūkesčiai bus ir vėl sužlugdyti“, – teigė Ž. Pavilionis.

„Pensijų sistemos reforma ir su ja susiję sprendimai palies kiekvieną iš mūsų. Tai pamatuoto ir apmąstyto ilgalaikio apsisprendimo reikalaujantis klausimas. Labai svarbu, kad priimant sprendimus būtų užtikrintos nepriklausomų ekspertų konsultacijos, Lietuvos gyventojai galėtų iš naujo susipažinti su sąlygomis, kuriomis pasirašė pensijos kaupimo sutartį ir, jas įvertinę, apsispręsti dėl tolesnių veiksmų“, – sakė L. Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti