2017.04.05

Teismas atmetė kompanijos „Trate“ ieškinį prieš Seimo narę A. Bilotaitę

Vilniaus apylinkės teismas atmetė bendrovės „Trate“ ieškinį, kuriuo įmonė reikalavo Seimo narę Agnę Bilotaitę paneigti viešai išsakytus žodžius, nes tai esą padarė žalos bendrovės reputacijai.

Vilniaus apylinkės teismas atmetė bendrovės „Trate“ ieškinį, kuriuo įmonė reikalavo Seimo narę Agnę Bilotaitę paneigti viešai išsakytus žodžius, nes tai esą padarė žalos bendrovės reputacijai.

Reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją pernai gegužės mėnesį parlamentarė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Trate“ vykdomos galimai neteisėtos veiklos – neteisėto vertimosi ūkine, komercine veikla, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, mokesčių vengimo.

A. Bilotaitė išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame viešai išsakė savo įtarimus, jog dantų implantų pusfabrikačius Lietuvoje gaminanti kompanija galimai platino nesertifikuotus dantų implantus, taip sukeldama grėsmę pacientų sveikatai. Generalinė prokuratūra netrukus pradėjo ikiteisminį tyrimą ir pavedė jo organizavimą Kauno apygardos prokuratūrai.

Netrukus po to bendrovė „Trate“ kreipėsi į teismą, reikalaudama paneigti Seimo narės viešai išsakytus teiginius. A. Bilotaitė tikino bendrovės nekaltinusi, tik prašiusi prokurorų ginti viešąjį interesą.

Teismas padarė išvadą, kad Seimo narės išplatintas pranešimas spaudai buvo konstatuojamojo pobūdžio, o skelbiama tik nuomonė apie galimai egzistuojančius bendrovės „Trate“ neigiamus veiksmus.

Teismas taip pat nurodė, jog kompanija „Trate“ neįrodė, kad buvo pažeista jos dalykinė reputacija. „Tai, kad teismas įmonės ieškinį atmetė kaip nepagrįstą, tik patvirtina, kad man mesti kaltinimai neturi pagrindo. Žiniasklaidoje paviešinti faktai apie privačių įmonių ar valdiškų įstaigų viduje vykstančius neskaidrius procesus neretai tampa pagrindu pradėti ikiteisminius tyrimus. Kreiptis į teisėsaugą prašant ištirti galimą nusikalstamą veiklą ir apginti viešąjį interesą yra mano, kaip Seimo narės, teisė ir pareiga. Jeigu verslininkai mano, kad skųsdami mano ar kurio kito parlamentaro veiksmus teismui mus įbaugins, labai klysta“, – teigė A. Bilotaitė.

Kitos aktualijos

2018.11.17

KUR R. Karbauskio ir S. Skvernelio žadėtoji DARNA?

Jurgio Razmos kalba TS-LKD partijos Tarybos posėdyje
Skaityti daugiau
2018.11.17

Siūlome mokesčių reformos moratoriumą – tai padėtų išspręsti kitų metų biudžeto problemas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje buvo patvirtinta partijos remiama kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentus Ingrida Šimonytė. G. Landsbergis pristatė ir naujus visos Lietuvos laukiančius iššūkius. Tai 2019 m. biudžetas, dėl kurio partijos Taryba šiandien priims Rezoliuciją.
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY