2019.03.05

„Vyriausybė turi reaguoti į augantį atlyginimų atotrūkį tarp regionų“

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Vyriausybę siūlydamas imtis priemonių mažinti augantį atlyginimų atotrūkį tarp Vilniaus ir kitų miestų bei rajonų.

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Vyriausybę siūlydamas imtis priemonių mažinti augantį atlyginimų atotrūkį tarp Vilniaus ir kitų miestų bei rajonų.

„Vilniuje vidutinis atlyginimas peržengė 1100 eurų ribą, matome neblogas perspektyvas Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Birštone, Palangoje, kur kuriasi nauji investuotojai, tačiau labai liūdna matyti vis didėjantį atotrūkį nuo Zarasų, Biržų ar Kelmės, kur statistiškai mokama vos 600 eurų, o ir tokią darbo vietą rasti yra sunku. Norint keisti situaciją būtina regionų politiką įtraukti į Vyriausybės darbotvarkę. Siūlau regioninės politikos formavimą, finansavimą ir organizavimą iš Vidaus reikalų ministerijos, kur ši sritis yra podukros vietoje, perkelti į Žemės ūkio ministeriją ir pačią ministeriją pertvarkyti ir pervadinti, prioritetą teikiant tolygiai regionų plėtrai. Dabartinis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, kuris yra regioninės politikos entuziastas, kaip tik galėtų imtis lyderystės“, – sako parlamentaras.

Statistikos departamentas paskelbė, kad atotrūkis tarp regionuose mokamų atlyginimų 2018 m. dar padidėjo. Vien 2018 m. IV ketvirtį sostinės regione atlyginimai augo 10,2 proc., o Vidurio ir Vakarų regione 9 proc. Telšių, Utenos apskrityse atlyginimai augo dar silpniau – vos 6 proc. „Nevaldant augančios atskirties tarp Vilniaus ir regionų, toliau matysime ne tik savivaldybių, bet ir ištisų apskričių nykimą, jaunimo emigraciją ir Lietuvos virtimą vieno miesto valstybe. Augantys grįžtančių emigrantų srautai, daugėjančios investicijos turi būti derinamos su išmintinga valstybės politika iškeliant valstybines darbo vietas ir institucijas į mažesnius miestus, padedant įsigyti būstą jaunoms šeimoms, gerinant susisiekimą ir tada matytume proveržį“, – teigia K. Masiulis.

Kitos aktualijos

2020.06.01

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti