D. Kreivys
2020.09.17

Vyriausybei ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijai siūlomos konkrečios priemonės padėti Lietuvos turizmo sektoriui

Vyriausybei ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijai siūlomos konkrečios priemonės padėti Lietuvos turizmo sektoriui

Seimo Ekonomikos komiteto darbo grupė Vyriausybei ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijai siūlo konkrečių priemonių planą, kaip pagelbėti nuo pandemijos nukentėjusiam turizmo sektoriui.

Vakar Seimo Ekonomikos komitete svarstytas pagalbos turizmo sektoriui klausimas, kuriame buvo nutarta siūlyti Vyriausybei parengti ir patvirtinti pagalbos priemonę turizmo paslaugų teikėjams (kelionių organizatoriams, kelionių agentūroms ir gidams) skiriant negrąžintiną subsidiją, kurios dydis būtų lygus 50% turizmo paslaugų teikėjo praėjusiais finansiniais metais sumokėtų mokesčių sumai. Šiai priemonei siūloma skirti 16 mln. eurų.

„Turizmo sektorius yra vienas iš labiausiai nukentėjusių dėl pandemijos ir karantino. Daug žmonių neteko darbo, vis dar yra prastovose arba nėra užtikrinti dėl savo darbovietės ateities. Išklausius turizmo sektoriaus atstovų pozicijas, po rimtų diskusijų Seimo ekonomikos komitete, nusprendėme Vyriausybei teikti aiškių priemonių planą, kurios padėtų mūsų turizmo sektoriui sušvelninti patirtus nuostolius. Dabar lauksime Vyriausybės ėjimo. Tikiuosi, kad Vyriausybė į situaciją pažvelgs racionaliai ir suteiks paramą šiam sektoriui, kuriam valstybės pagalbos tikrai reikia“, – teigė Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas, laikinai einantis pirmininko pareigas ir darbo grupės vadovas D. Kreivys.

Kartu Ekonomikos darbo grupė, suburta pagalbai turizmo sektoriui, siūlo klasifikuotiems viešbučiams skirti vienkartinę, 25% praėjusiais finansiniais metais sumokėtų mokesčių sumos subsidiją.

Taip pat siūloma pakeisti „Kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijų teikimo nuostatų“ įgyvendinimo sąlygas ir pavesti INVEGAI prisiimti turizmo rinkos dalyvių prievolių įvykdymo užtikrinimą 24 mėn. laikotarpiui.

Kartu Vyriausybei siūloma pakeisti skatinamosios finansinės priemonės „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“ įgyvendinimo sąlygas, nenumatant papildomų reikalavimų reikiamai paskolai iki 3 mln. eurų – šia priemone siekiama užtikrinti ir paspartinti kelionių organizatorių atsiskaitymą su vartotojais už dėl COVID-19 protrūkio neįvykusias keliones.

Galų gale Vyriausybei siūloma, atsižvelgiant į Europos Komisijos komunikato „Laikinoji valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti reaguojant į dabartinį COVID-19 protrūkį, sistemą“ nuostatas, įtvirtinti, jog tiesioginėmis dotacijomis, grąžintinais avansais, mokesčių ar mokėjimų lengvatomis teikiama valstybės pagalbos suma negali neviršyti 800 000 EUR vienai įmonei.

Tuo tarpu Ekonomikos ir inovacijų ministerijai siūloma pakeisti ministro įsakymo „Dėl kompensavimo turizmo paslaugų teikėjams už sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams suteiktas turizmo paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ taikymo sąlygas, kad atostogų kuponai medikams nebūtų traktuojami kaip De minimis pagalba verslui.

Kitos aktualijos

I. Šimonytė
2024.04.23

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine

I.Šimonytė: Panevėžys gali tapti kūrybinių industrijų sostine
Skaityti daugiau
I. Šimonytė
2024.04.17

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa

Ingridos Šimonytės Prezidento rinkimų programa
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų