G. Landsbergis
A. Anušauskas
L. Kasčiūnas
2020.06.08

Vyriausybės prašoma atskleisti susitikimų su LVK prezidentu V. Sutkumi detales

Vyriausybės prašoma atskleisti susitikimų su LVK prezidentu V. Sutkumi detales

Seimo opozicinių frakcijų atstovai, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai kreipėsi į Vyriausybę, prašydami kuo skubiau pateikti informaciją apie ministerijoms ir kitoms Vyriausybės kanceliarijos institucijoms per paskutinius ketverius metus teiktus pavedimus organizuoti susitikimus su Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentu Valdu Sutkumi, nurodant konkrečias datas, adresatus ir aptariamus klausimus.

Visuomenės informavimo priemonėse, birželio 2 d., Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) išplatino informaciją, kad, gavus duomenų apie neteisėtas veikas, susijusias su stambaus masto kyšininkavimu, papirkimu, prekyba poveikiu, sulaikyti asmenys, tarp kurių minimas LVK prezidentas V. Sutkus.

NSGK nariai pažymi, jog viena svarbiausių Seimo funkcijų yra parlamentinė valstybės institucijų veiklos kontrolė, o Komitetas vykdo šią funkciją svarbiais valstybės saugumo užtikrinimo, korupcijos prevencijos klausimais, todėl prašo Vyriausybės kuo skubiau pateikti susitikimų su LVK prezidentu informaciją.

„Generalinio prokuroro E. Pašilio teigimu, turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad LVK prezidentas V. Sutkus, pasinaudodamas savo padėtimi, pažintimis ir santykiais, atstovaudamas konfederacijos nariams ir kitų subjektų interesams, galimai už neteisėtą piniginį atlygį darė poveikį priiminėjant svarbius teisės aktus ir sprendimus. Žiniasklaidoje taip pat pateikiama informacija, kad atskiri Vyriausybės nariai yra susitikę su V. Sutkumi, Vyriausybės  kanceliarijos pavedimu, todėl laukiame aiškios informacijos apie tokius susitikimus, jų adresatus ir konkrečius aptariamus klausimus“, – teigia parlamentarai.

Kreipimąsi į Vyriausybę teikia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Virgilijus Alekna ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Gabrielius Landsbergis, Arvydas Anušauskas ir Laurynas Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.01.25

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai

Klaipėdiečiai – uosto bendrovės KLASCO įkaitai
Skaityti daugiau
J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti