Ekonominis Planas Lietuvai Ekonominis Planas Lietuvai

landsbergio_planas-1

Balandžio 20 d. Vilniaus universitete pristatėme ambicingą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ekonomikos pasiūlymų paketą Lietuvai. Ekonometrinis modeliavimas parodė, kad įgyvendinus mūsų, kartu su ekonomikos ir finansų ekspertais parengtą planą, iki 2021 metų pasieksime:

2_

* neatskaičius mokesčių (bruto)

 

Svarbiausios kompleksinio plano priemonių kryptys, kuriomis bus pasiekta ambicingų ekonominės gerovės tikslų yra:

  • speciali užsienio investicijų pritraukimo ir eksporto skatinimo programa (eksporto apimtys bus išaugintos 90 proc.);
  • valstybės finansinių išteklių sutelkimas ir tikslingas investavimas per 6,88 mlrd. eurų apimties įkurtą Lietuvos strateginių investicijų fondą;
  • regioninių centrų specializacija su efektyvia ir inovatyvia LEZ (laisvųjų ekonominių zonų) veikla;
  • speciali darbuotojų mobilumo programa („50 km per 45 min.“ – su greitu ir nemokamu susisiekimu su regionų centruose esančiomis darbo vietomis);
  • pertvarkyta profesinio mokymo sistema pagal Vokietijos dualinį modelį;
    papildomų 80 tūkst. darbingo amžiaus emigrantų susigrąžinimas;
  • Lietuvos inovatyvių ekonomikos šakų (IT, biotechnologijų, fotonikos/lazerinių technologijų, energetikos (SGD)) spartesnė plėtra;
  • Lietuvos tapimas patraukliausia vieta Vidurio ir Rytų Europoje IT paslaugų steigimui.

Šį planą rengė: Gabrielius Landsbergis, Dainius Kreivys, Andrius Kubilius, Ingrida Šimonytė, Tadas Langaitis, Andrius Vyšniauskas, Kęstutis Škiudas, Augustina Zamuškevičiūtė, Justas Šireika.

Už vertingus pasiūlymus, kritiką ir komentarus dėkojame Gitanui Nausėdai, Klaudijui Maniokui, Dariui Žeruoliui, Rokui Grajauskui, Pauliui Kunčinui, Eduardui Eigirdui, Rimantui Žyliui ir kitiems.

PLANAS_PDF

TS-LKD Planas Lietuvai

TS-LKD Planas Lietuvai

Pirmąjį Lietuvos nepriklausomybės dešimtmetį mūsų partija reikšmingai prisidėjo padedant valstybės suverenumo ir nepriklausomybės bei vakarietiškos krypties pamatus. Vėliau pasiekėme energetinę nepriklausomybę ir padarėme šuolį modernizuojant ekonomiką.

Dabar atėjo laikas atsigręžti į tyliąją Lietuvos žmonių daugumą – į sąžiningai dirbančius ir dirbusius piliečius, nusipelniusius vakarietiškos gerovės. Ją sukurti esame pasiryžę per valstybės garantuojamą teisingumą, per kokybiškas ir visiems prieinamas viešąsias paslaugas, per lygias galimybes visiems norintiems sąžiningai dirbti, užsidirbti ir užtikrinti savo šeimos gerbūvį.

Plačiau
Švietimo Planas Lietuvai

Švietimo Planas Lietuvai

Mūsų šalyje nuosekli diskusija apie išsilavinimą ir jo raidos siekius nevyksta jau antrą dešimtmetį. Nors būta net kelių mėginimų pradėti permainas šioje srityje, jokių giluminių pokyčių pasiekti taip ir nepavyko. Tokie pokyčiai galimi tik tada, kai suvokiama, kad apie išsilavinimą galima kalbėti tik kaip apie visumą. Esame įsitikinę, kad švietimo sistemos pertvarka turi prasidėti nuo naujo žvilgsnio į ugdymo turinį, mokymo metodiką ir pedagogų rengimą.

Plačiau

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti